Vali Şentürk’ten yerinde inceleme

Vali Şentürk’ten yerinde inceleme

08.08.2017

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaretinde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin’den yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Valimiz Sayın Necati Şentürk, tarımın bir ülkenin vazgeçilmezi olduğunu söyledi. Kırşehir’de tarım ve hayvancılığın gelişmesi için önemli çalışmaların yürütüldüğünü belirten Vali Necati Şentürk, “Binlerce yıldır tarım yapılan […]

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Ziyaretinde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin’den yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Valimiz Sayın Necati Şentürk, tarımın bir ülkenin vazgeçilmezi olduğunu söyledi.
Kırşehir’de tarım ve hayvancılığın gelişmesi için önemli çalışmaların yürütüldüğünü belirten Vali Necati Şentürk, “Binlerce yıldır tarım yapılan Anadolu toprakları son derece verimli topraklardır. İlimizde de geçimin büyük kısmı tarım ve hayvancılıktan sağlanmaktadır. Tarım bir ülkenin vazgeçilmezi, istihdamının arttırılmasında büyük pay sahibidir. İlimizde tarım ve hayvancılık alanında yapılan çalışmaları yakından takip ediyor, sahip olduğumuz mevcut topraklardan en iyi verimi nasıl alabileceğimiz konusunda çalışıyoruz” dedi.
Vali Şentürk’ün ziyareti İl Müdürü Kenan Şahin ve kurum yetkililerinden brifing alması ile sona erdi.
Vali Necati Şentürk, daha sonra Kırşehir Tarım Kredi Kooperatifi’ni ziyaret ederek İl Müdürü Cemal Güngör’den çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Vali Şentürk’ün Kırşehir Tarım Kredi Kooperatifi ziyareti binada ve burada satılan ürünlerde yaptığı inceleme ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .