Vali Şentürk’ten Anneler Günü mesajı

Vali Şentürk’ten Anneler Günü mesajı

09.05.2015

“Annelerimiz, toplumun ve ailenin temel direği, mutluluğumuzun ve var oluşumuzun vazgeçilmez kaynağıdır”

Ülkemizde 1955 yılından beri kutlanmakta olan ve geçtiğimiz Pazar günü ilimizde de değişik etkinliklerin düzenlendiği Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Vali Necati Şentürk, “Sabrın, hoşgörünün, fedakârlığın, merhametin, sevgi ve saygının en güzel örneği olan annelerimiz, toplumun ve ailenin temel direği, mutluluğumuzun ve var oluşumuzun vazgeçilmez kaynağıdır” dedi.

Vali Necati Şentürk, geçmişi çok eskiye dayanmakla birlikte tüm dünyada 1914 yılından itibaren, ülkemizde de 1955 yılından bu tarafa Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan “Anneler Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajında sözlerine şöyle devam etti:

“Her biri birbirinden değerli annelerimiz, aileyi maddi manevi ayakta tutan, dünyaya getirdiği çocuklarını karşılıksız severek, koruma görevini üstlenen, kendi mutluluğundan ziyade evladının mutluluğunu gözeten yeri doldurulamaz varlıklardır.

“Gösterilen tüm bu fedakârlıklara ve çekilen sıkıntılara rağmen annelerimizin bizlerden tek beklentisi ise ilgi ve saygıdır. Onlara her an özel olduklarını hissettirmek, saygıda kusur etmemeye çalışmak, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, annelerimiz için şüphesiz en büyük hediye olacaktır.

“Her gün bir sürü sıkıntı ile baş etmeye çalıştığımız anlarda annelerimizin gülen yüzleri bizim en büyük moral kaynağımız, bizlere güç veren, yol gösteren dua ve nasihatleri ise hayattaki en büyük yardımcımızdır. Bu yüzden Yüce dinimizin cennetle müjdelediği annelerimizi sadece bu özel günde değil ömür boyu hatırlamalı, onları her daim sevgi, saygı ve muhabbetle kucaklamalıyız.

“Bu duygu ve düşüncelerle, acılarını milletçe hissettiğimiz şehit anneleri başta olmak üzere varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı aydınlatan, emeklerini hiçbir maddi değerle ölçemediğimiz bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmeleri dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .