VALİ ŞENTÜRK, ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI KUTLADI

VALİ ŞENTÜRK, ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI KUTLADI

22.04.2015

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, geleceğin büyükleri olan çocukları önceden sadece onlara özel bir bayramla ödüllendirdiği, tüm dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95’inci yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında, 23 Nisan tarihinin taşıdığı anlam ve öneme sahip çıkmak ve bu mirası gelecek nesillere […]

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, geleceğin büyükleri olan çocukları önceden sadece onlara özel bir bayramla ödüllendirdiği, tüm dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95’inci yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında, 23 Nisan tarihinin taşıdığı anlam ve öneme sahip çıkmak ve bu mirası gelecek nesillere aktarmakla mükellef olduklarını ifade eden Vali Necati Şentürk, şunları kaydetti:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz.
“Aziz milletimiz için önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920 tarihi, millet iradesinin vücut bulduğu ve Cumhuriyet’e giden yolun temellerinin atıldığı gün olup, aynı zamanda dünya çocuklarına armağan edilen, farklı kültürlerin buluşmasına, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin paylaşılmasına aracılık eden tek evrensel bayram olma özelliğini taşımaktadır.
“Ulu Önder Atatürk’ün; TBMM’nin kuruluş gününü ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ olarak çocuklara hediye etmiştir. Bizler de 23 Nisan tarihinin taşıdığı anlam ve öneme sahip çıkmak ve bu mirası gelecek nesillere aktarmakla mükellefiz.
“Atatürk’ün Türk milletine hedef gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesini yakalamak, gelişmiş toplumlar arasında söz sahibi olmak, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmek için yetişmiş insan gücüne sahip olmak zorundayız. Bunun için de bizlere düşen görev, çocuklarımızı çağın bilim ve teknolojisi ile donatarak yetiştirmek, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, çocuklarımızı sorumluluk alabilen, kendini sürekli yenileyen, milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaktır.
“Bu duygularla, yüce Meclisimizin kurulduğu bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, vatan uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .