Vali Şentürk, şehit aileleri ve gazilerle yemekte buluştu

Vali Şentürk, şehit aileleri ve gazilerle yemekte buluştu

15.07.2017

Vali Şentürk, şehit aileleri ve gazilerle yemekte buluştu

“Milletimiz bu ülkeyi hiçbir kuvvetin yıkamayacağını 15 Temmuzda tüm dünyaya gösterdi”

KIRŞEHİR’DE 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Valilik tarafından şehit aileleri ve gazilere yemek verildi.
Programa Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Adalet Komisyonu Başkanı Ağır Ceza Reisi Hüseyin Sabuncuoğlu, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hüseyin Altuntaş, POMEM Müdürü Kasım Varol, protokol eşleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, 15 Temmuz şehit ve gazi aileleri ile Güneydoğu şehitlerimizin yakınları ile vatandaşlar katıldı.
Yemekten sonra konuşan Vali Necati Şentürk, hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde yaşanan sıkıntıları unutturmamak adına yapılan çeşitli etkinlikler kapsamında düzenlenen yemekte şehit yakınları ve gazilerle birlikte olmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.
Milletçe birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz müddetçe karşımızda hiçbir gücün duramayacağını belirten Vali Necati Şentürk, “Millet olarak birlik ve beraber olduğumuz sürece bizi hiçbir kuvvetin yıkamayacağını 15 Temmuzda tüm dünyaya gösterdik. Türk tarihi, şan ve eşrefle dolu, tarihe destanlarla yazılmıştır. Tarihin her döneminde çeşitli ihanetler olmuştur. Fakat, tarihimizin hiçbir döneminde bu kadar alçak bir hainlik görülmemiştir. Darbe girişiminde hainler kendi milletine, kardeşlerine silah çektiler. Türk milleti o gece ölümün korkusunu korkuttu. Demokrasisine sahip çıktı ve darbenin başarısız olmasını sağladı. Düşmanların topraklarımız üzerindeki emelleri bitmemiş. Hain grup da dış güçlerle birlikte hareket ederek milletine kurşun sıktı. Milletimiz tanklara karşı göğsünü siper etti. Bütün şehitlerimiz, şehitlik şerbetini içen aziz vatandaşlarımıza şükran borçluyuz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimize duyduğumuz minneti bir kez daha ifade etmek istiyorum. Şehit ve gazilerimiz sayesinde bugün bu topraklarda özgürce yaşıyoruz. O evlatlarını yetiştiren anne-babalara da teşekkür ediyorum. Bu duygularla, şehit ailelerimize sabırlar, bütün şehitlerimize rahmet ve gazilerimize şifalar diliyorum” dedi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de, “15 Temmuz milletimizin en şerefli direnişlerinden bir tanesi, yazdığı bir destandır. Bu birlik ve beraberliğimizi daha ileriye, daha sağlam bir şekilde taşıyacağız. 15 Temmuz gecesini unutmadık, unutmayacağız. 15 Temmuz gecesi milletimizin nasıl tek yumruk olduğunu, vatanını, milli iradesini, şerefini, namusunu, bayrağını korumak için bedenini nasıl siper ettiğini herkes gördü. Çanakkale Destanını, Kurtuluş Savaşını neslimize nasıl aktardıysak; 15 Temmuz destanını da gelecek nesillere öyle aktaracağız. 15 Temmuz gecesi, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin dik duruşu sayesinde hainlere geçit verilmedi, amaçlarına ulaşamadılar. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk milleti olmanın gururunu yaşıyor, hepinize teşekkür ediyorum. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında nasıl şehit verdiysek, 15 Temmuz’da da yine aynı değerler uğruna şehitler verdik. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.
Yemek, Vali Şentürk ve eşi Sevim Şentürk’ün şehit yakınları ve gazilerle ilgilenerek sohbet etmesi ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .