Vali Şentürk, Proje İmam Hatip Lisesi’ni inceledi

Vali Şentürk, Proje İmam Hatip Lisesi’ni inceledi

21.08.2017

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Proje İmam Hatip Lisesinde incelemelerde bulundu. Okul binası hakkında yetkililerden detaylı bilgiler alan Vali Necati Şentürk, inançlı, güzel ahlak sahibi ve başarılı öğrenci yetiştirmeyi amaç edinen 36 derslikli Abdülkadir Özcan İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi’nin eğitim hayatına geçmesi ile birlikte Kırşehir eğitimine önemli değerler katacağını söyledi. Proje Anadolu İmam […]

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Proje İmam Hatip Lisesinde incelemelerde bulundu.
Okul binası hakkında yetkililerden detaylı bilgiler alan Vali Necati Şentürk, inançlı, güzel ahlak sahibi ve başarılı öğrenci yetiştirmeyi amaç edinen 36 derslikli Abdülkadir Özcan İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi’nin eğitim hayatına geçmesi ile birlikte Kırşehir eğitimine önemli değerler katacağını söyledi.
Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin uzman öğretmen kadrosu, spor alanları, sosyal etkinlikleri, eğitim ve okuma kampları ile örnek bir okul olacağını belirten Vali Necati Şentürk, “2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında TEOG sınavıyla ülkemizin her yerinden öğrencilerin tercih edebileceği Abdülkadir Özcan İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi’nde fen alanı ve sosyal bilimler alanı bulunacak. Anadolu İmam Hatip Liselerinde okutulan meslek derslerinin yanı sıra Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi müfredatı uygulanacak” dedi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan’ın da yer aldığı inceleme gezisinde, Vali Şentürk’ün ziyareti, yetkililerden bilgiler alması ve okul binasında yaptığı incelemeler ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .