Vali Şentürk, okullarda incelemelerde bulundu

Vali Şentürk, okullarda incelemelerde bulundu

02.02.2018

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı 2. dönemi öncesinde okullarda incelemelerde bulundu. İlk olarak Prof. Dr. Erol Güngör Ortaokulu’nu ziyaret eden Vali Necati Şentürk, idarecilerden okul hakkında bilgiler aldı ve okul binasında incelemelerde bulundu. Ardından Şehit Asb. Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret eden Vali Necati Şentürk, Okul Müdürü Abdurrahman Ergül’den brifing aldı. Daha […]


KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı 2. dönemi öncesinde okullarda incelemelerde bulundu.
İlk olarak Prof. Dr. Erol Güngör Ortaokulu’nu ziyaret eden Vali Necati Şentürk, idarecilerden okul hakkında bilgiler aldı ve okul binasında incelemelerde bulundu.
Ardından Şehit Asb. Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret eden Vali Necati Şentürk, Okul Müdürü Abdurrahman Ergül’den brifing aldı.
Daha sonra İMKB 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Vali Necati Şentürk, Okul Müdürü Ahmet Yegin’den bilgiler alarak sınıfları ve okuldaki diğer üniteleri tek tek gezerek inceledi.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz’in de eşlik ettiği ziyaretler sırasında konuşan Vali Necati Şentürk, 5 Şubat 2018 Pazartesi günü başlayacak olan ikinci döneme hazır olduklarını söyledi.
Nitelikli ve donanımlı bireyler yetiştirmek için okul binalarının da son derece önemli olduğunu vurgulayan Vali Necati Şentürk, “Bir ülkenin kalkınmasının temelinde eğitim vardır. Bizler de ilimizde eğitim konusuna önem veriyor; öğretmen ve öğrencilerimizin sağlıklı bir eğitim-öğretim dönemi geçirmeleri için gereken her türlü güvenlik tedbirini alıyoruz. Eğitim seviyesi oldukça yüksek olan ilimizde, öğrencilerimizin ikinci döneme dinlenmiş ve zinde başlayacaklarından şüphem yok. Eğitimde kalite çıtamızı daha da yükselteceğimize eminim” dedi.
Vali Şentürk’ün ziyaretleri, okul idarecilerinden bilgiler alması ve okul binalarında yaptığı incelemeler ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .