Vali Şentürk, kurumları denetledi

Vali Şentürk, kurumları denetledi

26.08.2017

“Amacımız vatandaşlarımıza hızlı ve kaliteli hizmet sunmak”

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, yeni yerlerine taşınan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ile İl Dernekler Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Kırşehir’de kentsel dönüşüm doğrultusunda kamu kurumları yeniden yapılanmaya gidilmesiyle mevcut yerlerinden taşınırken, hizmetler de aksatılmadan yerine getiriliyor.
Ziyaretlerinde İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdür Vekili Mehmet Koçak ve İl Dernekler Müdürü Cemalettin Duran’dan kurumları ve faaliyetleri hakkında bilgiler alan Vali Necati Şentürk, kurumların yeni yerlerinde vatandaşlara en güzel hizmeti vermeye devam edeceklerini söyledi.
Güzel bir kamu hizmetinin en başta olmazsa olmazının fizikî mekân olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Kamu kurumuna fiziki mekân sağlanmazsa verilen hizmet vatandaşı mutlu etmez. Bu üç kurumumuz da halkımızla iç içe yoğun olarak çalışan ve ana kamu hizmetlerinin verildiği kurumlardır. Nüfus Müdürlüğüne günde yüzlerce vatandaşımız geliyor. Dernekler Müdürlüğümüzün de mekân sorunu vardı. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de mevcut binası yıkılacak. Oraya çok güzel ve ülke çapında örnek bir proje yapılacak. Bu kampüs, FETÖ’den bize geçti. Biz de bu mekanı en iyi ve en verimli şekilde kullanmak istedik. Milletimizin malı millete dönmüş oldu. Burası, kiralık yerlere göre daha modern, daha geniş ve daha rahat; fakat geçici. Yeni Hükümet Konağı yapıldıktan sonra buradaki kurumlarımızı oraya taşıyacağız. Temel amacımız vatandaşlarımıza kaliteli ve daha erişilebilir hizmeti en iyi şekilde vermektir” dedi.
Vali Şentürk’ün programı, kurumlarda incelemelerde bulunarak kurum yetkililerinden bilgiler alması ve işlemlerini yaptırmak üzere kurumlara gelen vatandaşlarla sohbet etmesi ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .