Vali Şentürk: “Kırşehir kültür kentidir”

Vali Şentürk: “Kırşehir kültür kentidir”

05.03.2015

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü ziyaretinde İl Müdür Vekili Yıldız Eraslan’dan çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Necati Şentürk, Ahi Evran Halk Kütüphanesi’ni inceledi ve öğrencilerle sohbet etti. Ardından, Kırşehir Müzesi’ni gezen Vali Necati Şentürk, buradaki eserleri inceleyerek […]

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü ziyaretinde İl Müdür Vekili Yıldız Eraslan’dan çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Necati Şentürk, Ahi Evran Halk Kütüphanesi’ni inceledi ve öğrencilerle sohbet etti. Ardından, Kırşehir Müzesi’ni gezen Vali Necati Şentürk, buradaki eserleri inceleyerek eserler hakkında bilgiler aldı.

 

k+-lt+-r (3) copy

Vali Necati Şentürk ziyarette yaptığı konuşmada, Kırşehir’in birçok medeniyete ev sahipliği yapan, Anadolu kültürünün hamurunun yoğrulduğu bir kent olduğunu söyledi.

Kırşehir Müzesi’nde yaklaşık 8 bin, Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’nde ise yaklaşık 4 bin tarihi eser bulunduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Türk kültür ve medeniyetinin doğduğu Kırşehir, Ahiliğin merkezi olmasının yanında gönül dostu Neşet Ertaş’ın da memleketidir. İlimizde, kültür turizmini geliştirmek için çalışmalar yapmaktayız. Tarihi ve kültürel değerlerimizin çok fazla olduğu ilimiz, inanıyorum ki ileride daha tanınan, daha güzel bir kent haline gelecektir” dedi.

Vali Şentürk’ün ziyareti, Kültür Merkezi’nde Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu hakkında bilgiler alması ile sona erdi.

Daha sonra, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde incelemelerde bulunan Vali Necati Şentürk, İl Müdürü Metin Alpaslan’dan kurum personeli ve kullanılan araç gereçler hakkında bilgiler aldı.

 

afad (3) copy

Afetlerin her zaman ve her yerde meydana gelebileceğini ifade eden Vali Necati Şentürk, vatandaşı her türlü afet konusunda bilinçlendirmek gerektiğini ve başta deprem olmak üzere doğal afetlere hazırlıklı bulunmak gerektiğini söyledi.

Ayrıca, Vali Necati Şentürk, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenecek olan “Türkiye’nin Deprem Gerçeği ve Kırşehir’in Risk Durumu” konulu konferansa tüm Kırşehir halkını davet etti.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .