Vali Şentürk, karne dağıttı

Vali Şentürk, karne dağıttı

20.01.2018

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili nedeniyle Şehit Polis Gökhan Emre Örül İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrencilere karnelerini dağıttı. Karne dağıtım programında Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, Okul Müdürü Emin Akbulut, Şehit Polis Gökhan Emre Örül’ün annesi Seniha Örül ve babası Selçuk Örül, okul yöneticileri, öğretmenler, […]

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili nedeniyle Şehit Polis Gökhan Emre Örül İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrencilere karnelerini dağıttı.
Karne dağıtım programında Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, Okul Müdürü Emin Akbulut, Şehit Polis Gökhan Emre Örül’ün annesi Seniha Örül ve babası Selçuk Örül, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler yer aldı.
Karne dağıtımı programında konuşan Vali Necati Şentürk, Kırşehir genelinde toplam 43 bin 774 öğrencinin karne alacağını söyledi.
Öğrencilerin yarıyıl tatilini iyi değerlendirerek, ikinci döneme zinde ve dinlenmiş bir şekilde başlayacaklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Dinlenmek ve eğlenmek çocuklarımızın en büyük hakkıdır. Yarıyıl tatilinde öğrencilerimize ödev vermedik. Çocuklarımızın hepsi çok başarılı. Bugün başarılı ve iftihar belgesi alan öğrencilerimizi altınla ödüllendirdik. Bunu yapmaktaki amacımız, diğer çocuklarımızı da bu yarışın içine sokarak başarı çıtasını yükseltmektir. Velilerimiz başarısız öğrencilerimizi cezalandırmamalıdır. Çocuklarımızı hangi konuda kabiliyetliyse o derse yönlendirmek gerekir. Matematiği iyi olan öğrencimiz iyi resim çizemeyebilir. Ayrıca, eğitimde zirvede olan ve marka kent Kırşehir’de eğitim kalitesini artıracak çalışmalar yürütmekteyiz. Bunun yanı sıra değerler eğitimini de önemsiyoruz. Amacımız bilgili, donanımlı, milli ve manevi değerlere saygılı nesiller yetiştirmek, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır. Ülkemiz dünya diplomasisinde saygın bir yer kazandı. Ülkemizin eğitim sahasını daha iyi hale getirirsek ekonomi düzelir, ekonomi düzelince ordumuz güçlenir. Milli savunmamız güçlenince, üstüne oyun oynanan bir ülke konumundan çıkar, dünyada oyun kurucu oluruz. Çocuklarımız, ülkemizin geleceğidir. Bütün öğrencilerimizin güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum” şeklinde konuştu.
Karne dağıtım programı, Vali Şentürk tarafından öğrencilere karnelerinin verilmesi ve dönem birincileri ile örnek davranış belgesi alan öğrencileri altınla ödüllendirmesi ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .