Vali Şentürk, Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’ni Gezdi

Vali Şentürk, Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’ni Gezdi

23.05.2015

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Kaman ilçesinde bulunan Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ve Japon Bahçesi’nde incelemelerde bulundu. Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut ile Kaman Kaymakamı Hakan Şen’in de yer aldığı ziyarette Arkeoloji Müzesi Müdürü İzzet Esen, Vali Necati Şentürk’e müze hakkında bilgiler verdi. Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’ni gezen Vali Necati Şentürk, Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesinin tarihe ışık […]

6 copy

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Kaman ilçesinde bulunan Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ve Japon Bahçesi’nde incelemelerde bulundu.
Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut ile Kaman Kaymakamı Hakan Şen’in de yer aldığı ziyarette Arkeoloji Müzesi Müdürü İzzet Esen, Vali Necati Şentürk’e müze hakkında bilgiler verdi.
Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’ni gezen Vali Necati Şentürk, Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesinin tarihe ışık tutan, önemli bir yer olduğunu söyledi.
Kırşehir’in Anadolu medeniyetlerinin kapısı, uygarlıkların merkezi olduğunu ifade eden Vali Necati Şentürk, “Burada yapılan çalışmalar Türk ve Japon kardeşliğinin en güzel örneğini yansıtmaktadır. Tarihi M.Ö. 2 bin 300 tarihine kadar uzanan kazı alanı çevresinde oluşturulan Arkeoloji Müzesi, Arkeoloji Enstitüsü ve Japon Bahçesi ilimiz kültürü ve turizmi açısından değerlidir. Arkeoloji Müzesi, ilimizin tanıtılması açısından çok önemli bir yer tutmaktadır. Müzede sergilenen bulgular tarihe ışık tutuyor” şeklinde konuştu.
Vali Necati Şentürk’ün programı, Japon Bahçesi’ni gezmesi ile sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .