Vali Şentürk, hentbolda başarı bekliyor

Vali Şentürk, hentbolda başarı bekliyor

10.03.2018

“Üniversite hentbol takımımız inşallah Süper Lige çıkar”

Ahi Evran Üniversitesi Hentbol Takımı’nın Birinci Hentbol Ligi’nde Kırşehir’e başarıyla temsil ederken, Vali Necati Şentürk, takımın Süper Lig’e çıkarak Kırşehir’in tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.
Türkiye Hentbol Erkekler 1. Lig 2017 – 2018 Can Çağnay Sezonu’nda zirve mücadelesi veren Kırşehir Temsilcisi Ahi Evran Üniversitesispor Hentbol Takımı, sahasında Yozgat Bozokspor takımını 31-23 yenerek haftayı iki puanla geçti.
Müsabakayı Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, BESY Müdürü ve Kulüp Başkanı Doç. Dr. Mahmut Erbey ve çok sayıda taraftar izledi.
Haftayı iki puanla geçen Ahi Evran Üniversitesi Hentbol Takımı’nın maçının ardından bir açıklama yapan Vali Necati Şentürk, “Hentbol tabi halkımızın çok yakından tanımadığı bir spor ama Ahi Evran Üniversitesi olarak play-offa çıkacak şekilde durumdayız. Amacımız Süper Lige çıkmak ve Kırşehir’i bütün Türkiye’ye tanıtmak. Takımımızı canı gönülden destekliyoruz. Başarılı sonuçlar aldık, çocuklar çok iyiler. Aslında Yozgat ta bizim takım. Benim eski Valilik yaptığım yer. Fakat açık bir fark vardı aramızda. Bizim takım daha teknik, daha başarılıydı. Ve daha gole yakın oynadık. Daha farklı skor olabilirdi. Ama bu dostluk maçıdır, bu bir kardeşlik maçı onun için çok mutluyuz. Tabi Süper Lig en üst lig. Esasen bizim tanınmamız, şehrimizin tanınması, şehrimize katkı da bulunması için önemli bir fırsat. Tanıtım da ancak ve ancak Süper Ligle olur. Tabi orada Beşiktaş’la daha büyük takımlarla oynayacağız. Onlar buraya gelecek, biz onlara gideceğiz. İnşallah ümit ediyorum ki Süper Lige çıkarız. Şehrimizi Türkiye’ye en iyi şekilde tanırız ben sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.
Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ise, “Çok mutluyum bu gençlerin bir hayali vardı. Biz geçen sene bu hayale destek verdik. Bu sene de devam ediyoruz. İnşallah umuyorum ki bunu Süper Lig’de de taçlandıracağız. Ben Sayın Valime teşekkür ediyorum gelip burada destek verdiler. Bundan sonra şehrin desteğini bekliyoruz. İnşallah biz Süper Lig’de şehrimizi üniversitemizi tanıtmaya devam edeceğiz. İdealimiz büyük. Tüm odakları artık buna gündem edip şehir de bir süper lig takımının var olduğunu ve bunu desteklememiz gerektiğini biz şehre duyurmaya çalışıyoruz. Sizlerin vasıtasıyla şehrin bu heyecanını bu takıma bekliyorum. Tüm halkımızı davet ediyorum, tüm kurumlarımızı davet ediyorum. Çünkü bizim destekle bunu Süper Lig’de bu sevinci, bu heyecanı yaşamamız gerekiyor. Kesinlikle biz onların yanındayız” diye konuştu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .