Vali Şentürk: “Gençlerimize Çanakkale ruhunu aşılamalıyız”

Vali Şentürk: “Gençlerimize Çanakkale ruhunu aşılamalıyız”

18.03.2015

KIRŞEHİR’DE 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından program düzenlendi. Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Çanakkale Zaferi’yle ilgili fotoğraf sergisinin gezilmesiyle başlayan programa Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, daire müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler […]

KIRŞEHİR’DE 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından program düzenlendi.
Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Çanakkale Zaferi’yle ilgili fotoğraf sergisinin gezilmesiyle başlayan programa Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, daire müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Vali Necati Şentürk programda yaptığı konuşmada, şehitlerimizin emaneti olan vatanımızı yüceltmek ve sonsuza kadar yaşatmak için çalışmamız gerektiğini söyledi.

STB_5067 copy
Konuşmasında, gençlere Çanakkale ruhunu aşılamamız gerektiğini ifade eden Vali Necati Şentürk, “Kahraman Türk askeri Çanakkale’den zaferle ayrılmasaydı istiklal sağlanamazdı. Temennim, siz gençlerimizin de aynı ruhla; vatan, bayrak, ezan gibi manevi değerleri sahiplenen nesiller olarak yetişmenizdir. Bizler, şehitlerimize çok şey borçlu olduğumuzun farkındayız. Onlar vatan uğruna canlarını hiç düşünmeden feda ettiler. Bizler de şehitlerimizin emaneti olan vatanımızı yüceltmek ve sonsuza kadar yaşatmak için birlik ve beraberlik içinde çalışacağız” dedi.

1 copy
Çanakkale Gazisi Kırşehirli Mehmet Çavuş’un da anıldığı program, öğrenciler tarafından şiir ve Çanakkale Savaşı’nı konu alan türkülerini seslendirilmesi ile sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .