Vali Şentürk, çocuklara süt dağıttı

Vali Şentürk, çocuklara süt dağıttı

09.02.2015

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, “Okul Sütü Akıl Küpü Projesi” kapsamında Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu’nda süt dağıtımı yaptı. Programda yaptığı konuşmasında ilimizde 105 okulda 14 bin 732 öğrenciye süt dağıtımı yapılacağını belirten Vali Necati Şentürk, sütün çocuklar için önemli bir besin kaynağı olduğunu söyledi. Okul sütünün anaokulları ve ilkokul öğrencilerine haftada 3 gün dağıtılacağını belirten Vali […]

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, “Okul Sütü Akıl Küpü Projesi” kapsamında Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu’nda süt dağıtımı yaptı.

Programda yaptığı konuşmasında ilimizde 105 okulda 14 bin 732 öğrenciye süt dağıtımı yapılacağını belirten Vali Necati Şentürk, sütün çocuklar için önemli bir besin kaynağı olduğunu söyledi.
Okul sütünün anaokulları ve ilkokul öğrencilerine haftada 3 gün dağıtılacağını belirten Vali Necati Şentürk; “Okul Sütü Akıl Küpü Projesinin amacı çocuklarımıza süt alışkanlığını kazandırmaktır. Gıda maddeleri, her yaştan insanın ihtiyacıdır fakat çocukların özellikle de büyüme çağında olanların süt tüketmesi gerekir. Çocuklarımızın yeterli beslenmenin yanında dengeli beslenmeleri de lazım. Besin kaynağı açısından süt çok önemli bir yere sahip gıdadır. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza devletimiz tarafından bu destek sağlanıyor. Bilindiği gibi ilimiz eğitimde zirvededir. Yapılan TEOG Sınavında ilimiz Türkiye birincisi oldu. Böyle güzel desteklemelerle çocuklarımızın başarılarını daha da ileri seviyelere çıkacaklarına inanıyorum” dedi.

v (1) copy
Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğinde uygulanan “Okul Sütü Akıl Küpü Projesi” kapsamında yapılan süt dağıtımının ardından çocuklarla sohbet eden Vali Necati Şentürk’ün programına İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, İl Sağlık Müdürü Selçuk Büyüker, Halk Sağlığı İl Müdürü Bekir Demirbaş, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Alparslan Kuş ve Okul Müdürü Ahmet Hakan Toprak katıldı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .