Vali Şentürk, Başbakan Davutoğlu’na teşekkür etti

Vali Şentürk, Başbakan Davutoğlu’na teşekkür etti

04.03.2015

İçişleri Bakanlığı’nca Ankara’da düzenlenen Valiler Toplantısı’nda bir konuşma yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anadolu’da birçok geleneğin tohumlarının atıldığı Kırşehir’in “Tohum Şehir” olduğunu söyledi. Kırşehir Valisi Necati Şentürk ve tüm illerin valilerinin katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, Kırşehir adını ön plana çıkaran Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, Vali Şentürk teşekkür etti. 81 ilin her birinin güzel isimlerle anılabileceğini belirten Başbakan […]

İçişleri Bakanlığı’nca Ankara’da düzenlenen Valiler Toplantısı’nda bir konuşma yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anadolu’da birçok geleneğin tohumlarının atıldığı Kırşehir’in “Tohum Şehir” olduğunu söyledi.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk ve tüm illerin valilerinin katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, Kırşehir adını ön plana çıkaran Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, Vali Şentürk teşekkür etti.

20150227_114232 copy
81 ilin her birinin güzel isimlerle anılabileceğini belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu, kadim medeniyet dendiğinde akla gelen Mardin’i “yaşayan biblo şehir”, Anadolu’daki birçok geleneğin tohumlarının atıldığı yer olduğu için Kırşehir’i “tohum şehir”, Kafkaslar’dan Anadolu’ya geçerken savunma hattı inşa edildiği için Erzurum’u “kale şehir”, Uludağ ve Ulu Cami’ye ev sahipliği yapan Osmanlı şehri Bursa’yı “ulu şehir”, ilk payitaht olan Konya’yı “merkez şehir” olarak andığını söyledi.
Toplantı sonrasında Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşen Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir’i ön plana çıkaran ve kültürünün tanıtılmasına katkı sağlayan ifadelerinden dolayı Başbakan Davutoğlu’na teşekkür etti.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .