Vali Şentürk: “Atatürk Anıtı’nın yer değişikliği isabetli olmuştur”

Vali Şentürk: “Atatürk Anıtı’nın yer değişikliği isabetli olmuştur”

30.08.2017

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95 yılı kutlamaları dün Kırşehir’de ilk kez Cacabey Meydanı’nda kutlandı. Belediye Kavşağı’ndaki at üstündeki Atatürk Anıtı’nın Cacabey Meydanı’na taşınmasının ardından Kırşehir Belediyesi tarafından yeniden bir aide üzerine yerleştirildi. İki bayrak direğinin de yerleştirildiği Atatürk Anıtı’nın önünde “Egemenlik Kayıtsız Şarttır Milletindir” sözü ile yan tarafına Atatürk’ün Kırşehir’e geldiği 24 Aralık 1919 tarihinde […]

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95 yılı kutlamaları dün Kırşehir’de ilk kez Cacabey Meydanı’nda kutlandı.
Belediye Kavşağı’ndaki at üstündeki Atatürk Anıtı’nın Cacabey Meydanı’na taşınmasının ardından Kırşehir Belediyesi tarafından yeniden bir aide üzerine yerleştirildi. İki bayrak direğinin de yerleştirildiği Atatürk Anıtı’nın önünde “Egemenlik Kayıtsız Şarttır Milletindir” sözü ile yan tarafına Atatürk’ün Kırşehir’e geldiği 24 Aralık 1919 tarihinde Gençler Derneği’nde yazdığı ”Kırşehir gençleri, vatanımızda gençliğin kıymetli bir emmuzeci olduklarını isbat edecek efkar-ı metine ve musube ile mütehalli bulundukları kanaatı ile vaz-ı imza eyleriz” sözü yerleştirildi.
Kırşehir’de ilk kez 30 Ağustos kutlamaları öncesinde Vali Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Atatürk Anıtı’na çelenk koyup, saygı duruşundu bulundular.
Törenin ardından kısa bir açıklama yapan Vali Necati Şentürk, bütün Türk halkının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı ve Atatürk Anıtı’nın yer değişikliğini değerlendirdi Vali Şentürk “ Belediye Kavşağı’nda bulunan bu Atatürk Anıtı’nın her tarafından topraklar geliyordu, otlar geliyordu. Ve tören yapmaya da müsait değildi o alan. Mesela buraya çelenk koyduk, saygı duruşunda bulunduk. Ama o eski yerinde çelenk koymak mümkün değildi. Bu itibarla yer değişikliği bence isabetli olmuştur. Çok doğru bir yere yapılmış. Güzel bir tören, güzel bir heykel buraya dikilmiş diyorum. Bugün de ilk defa açılışımızı ve törenimizin bir kısmını burada yaptık. Ben bu vesileyle bütün milletimizin, bütün Kırşehirlilerin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum” dedi.

(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .