VALİ ŞENTÜRK, 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI KUTLADI

VALİ ŞENTÜRK, 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI KUTLADI

19.05.2015

Mesajında gençlere seslenen Kırşehir Valisi Necati Şentürk: “Doğru ve kararlı adımlarla Türkiye’yi geleceğe taşıyacağınıza yürekten inanıyorum”

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, ulusal egemenliğin ve kurtuluş ve meşalesinin yakıldığı gün olan 19 Mayıs 1919’un 96. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında gençlere seslenen Vali Necati Şentürk, “Doğru ve kararlı adımlarla Türkiye’yi geleceğe taşıyacağınıza yürekten inanıyorum” dedi.

Gençlerin tarihimizden aldıkları ilhamla medeniyet yürüyüşünü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklarını vurgulayan Vali Necati Şentürk, şunları kaydetti:
“19 Mayıs 1919; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindeki kahramanların bağımsızlık idealini gerçekleştirme yolunda ilk adımı attığı gündür. Gençlerimize armağan edilen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.
Bugün eğer, güçlü, gelişen, yükselen bir Türkiye’den söz edebiliyorsak, bunu geçmişte atılan kararlı ve ileri görüşlü adımlara, gösterilen olağanüstü gayretlere, verilen mücadelelere ve şehitlerimize borçluyuz.
Türkiye’nin istikbali, milletimizin umudu olan gençlerimizin üzerindedir. İnanıyorum ki gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır.
“Sevgili gençler, Türk milletinin istiklal mücadelesinin başlatıldığı günün, Türk gençlerine bayram olarak armağan edilmesi çok anlamlıdır. Tarih boyunca toplumları ayakta tutan en büyük güç gençlik olmuştur. Hangi ülke genç kuşakların yetiştirilmesine önem vermişse daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Bu nedenle gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, milli ve manevi değerlere sahip çıkan, demokrasiye inanan çalışkan ve üretken bireyler olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir.
“Varlığınız ve dinamizminiz ülkemize değer katmaktadır. Doğru ve kararlı adımlarla Türkiye’yi geleceğe taşıyacağınıza yürekten inanıyorum. Ülkemizi daha büyük, daha güçlü yapma mücadelesinde hep ön saflarda yer alacak olan sizler, milletimiz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaksınız.
“Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarken, sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .