Vali Necati Şentürk’ten Kurban Bayramı mesajı

Vali Necati Şentürk’ten Kurban Bayramı mesajı

30.08.2017

“Kurban Bayramı’na ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Kırşehirlilerin bayramını içtenlikle kutluyorum”

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, yayınladığı mesajla Kırşehirlilerin bayramını kutladı.
Mesajında, tüm Müslüman aleminin büyük bir heyecanla beklediği Kurban Bayramı’na aziz Kırşehirlilerle birlikte ulaşmanın sevincini yaşadığını ifade eden Vali Necati Şentürk, şunları kaydetti:

“Yüce Yaradan’a olan inancımızın bir gereği olarak kutladığımız dini bayramlarımızın Müslüman âleminde olduğu gibi ülkemizde de ayrı bir yeri ve önemi vardır. Yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği bayramlarda bir araya gelen insanlar arasında sevgi, saygı, hoşgörü gibi erdemler yoğunlaşarak birlik ve beraberlik duygularımız kuvvetlenmektedir.
“Kurban, gerek fert gerekse toplum açısından çeşitli yararlar taşıyan bir ibadettir. Kurban kesmekle Allah’ın emrine boyun eğerek kulluk bilincini korumuş ve büyük bir sevaba kavuşmuş oluyoruz. Bununla birlikte kesilen kurbanların alım gücü olmayan eş, dost, akraba, fakir ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına da vesile olmaktadır.
“Biz millet olarak insani duygularımızı en yoğun şekilde yaşayan, her zaman birleştirici ve bütünleştirici olmayı amaç edinmiş ve bu özelliğimizi de kültürümüze, örf ve ananelerimize yansıtmış bir milletiz. Bu yüzden bayram sevincini ailemiz, dost ve akrabalarımız ile birlikte yaşamak, sevdiklerimizi ziyaret etmek, büyüklerimizin elini öpmek, küçüklerin bayram sevincine ortak olmak bu özel günleri daha güzel ve anlamlı kılacaktır. Bunun yanı sıra millet olarak şehit ailelerimizin, yardıma muhtaç insanların yanında olmak, yaşanan savaş ve kargaşa nedeniyle vatanlarını terk ederek ülkemize sığınan yabancılara gereken desteği vermek inancımızın ve kültürümüzün bir gereğidir.
“Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da vatandaşlarımızın bayramı huzur ve güven ortamında geçirmesi için ilgili kurumlarımız tarafından gerekli tüm önlemler alınmıştır. Ancak bayram ve tatil günlerinde trafikte seyreden araç sayısının artması nedeniyle kazalarda da büyük bir artış meydana gelmektedir. Bu sebeple, bilhassa seyahate çıkan sürücülerden trafik kurallarına uymalarını bekliyoruz.
“Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramı’nın Kırşehir’imize, ülkemize ve tüm İslam âlemine barış, huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni ediyor, herkesin bayramını içtenlikle kutluyorum.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .