Vali Necati Şentürk’ten “Çalışan Gazeteciler Günü” mesajı

Vali Necati Şentürk’ten “Çalışan Gazeteciler Günü” mesajı

13.01.2015

“Güçlü bir basın demokrasinin ve ifade özgürlüğünün en önemli teminatıdır”

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında, güçlü bir basının ülkede demokrasinin ve ifade özgürlüğünün en önemli teminatı olduğunu vurgulayan Vali Necati Şentürk, şunları kaydetti:
“Dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmelerin hızlı bir şekilde geniş kitlelere ulaştırılması elbette önemlidir ancak daha da önemli olan basının görevini yerine getirirken meslek ilkelerinden ayrılmadan, bilgiyi doğru ve tarafsız bir şekilde kamuoyu ile paylaşmasıdır.
“Güçlü bir basın ülkede demokrasinin ve ifade özgürlüğünün en önemli teminatıdır. Günümüzün en saygın ve dinamik mesleklerinin başında yer alan gazetecilik mesleği zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin dünya ve ülke genelinde yaşanan gelişmelerin kamuoyuna aktarılması, toplumun bilgilendirilmesi, halkın istek ve beklentilerinin yöneticilere iletilmesi noktasında önemli bir görevi yerine getirmektedir.
“Zor şartlar altında çalışan basın mensuplarına görevlerini icra ederken hem bireysel hem de kurumsal olarak onlara yardımcı olmak gazetecilerin mesleklerini daha rahat bir şekilde yapmalarını sağlayacaktır.
“Bu anlayışla, Valilik ve bağlı kurumlar olarak, ilimizdeki basın mensuplarına ayrım yapmadan bilgi akışı sağlanmakta ve yerel şartlar göz önüne alınarak basın mensuplarının mesleklerini kolayca icra edebilmeleri için imkânlar sağlanmaktadır.
“Bu duygularla, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .