VALİ NECATİ ŞENTÜRK: “KIRŞEHİR’LE GURUR DUYUYORUZ”

VALİ NECATİ ŞENTÜRK: “KIRŞEHİR’LE GURUR DUYUYORUZ”

13.05.2016

Kırşehir’in Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı ile Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda elde ettiği başarılardan gurur duyduğunu belirten Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ahi Evran Üniversitesi’nin de dünya üniversiteleri arasında yer alacağını belirtti…

vali

EĞİTİMDE marka kent olan Kırşehir, ortaöğretim ile yükseköğretim sınavlarında elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeye devam ederken, başarı çıtasını her geçen yıl artırıyor.
2014-2015 eğitim öğretim yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda Türkiye ikincisi olan Kırşehir, 2015-2016 TEOG sınavlarında 5 dalda elde ettiği derecelerle Türkiye birincisi olurken, genel puanlamada ilk üç içerisinde yer aldı.
Kırşehir’in TEOG’da elde ettiği başarısına ilişkin Kırşehir kamuoyunu bilgilendiren Vali Necati Şentürk, gurur duyduklarını söyledi.
Ahi Evran Üniversitesi’nin 2015-2016 yılı mezuniyet törenlerinin açılış töreninde açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, “Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Daire Başkanı ile görüştük. TEOG sınavlarında Kırşehir geçen sene Türkiye birincisiydi ortalama olarak. Bu sene 5 dalda 3’ünde Türkiye birincisi, diğer 2 dalda da ikinci ve üçüncü, yani ilk üçün içerisinde yer aldı. Gurur duyuyoruz. Bu bizim başarımızdır. Bu öğretmenlerimizin, ailelerimizin başarılarıdır. ÖSYM’nin üniversite sınavlarında da Türkiye’de Kırşehir ilk beşin içerisinde geliyor. Bununla da gurur duyuyoruz. Altyapıdan itibaren geliyoruz ve bu sefer üniversitemize sıra geliyor. İnşallah bu genç, dinamik ve yetişmiş zengin liyakatli kadroyla üniversitemiz de gelecekte dünya üniversiteleri arasında en seçkin, en saygın bir yer alacaktır” şeklinde konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .