Vali Necati Şentürk, işadamlarıyla buluştu

Vali Necati Şentürk, işadamlarıyla buluştu

04.10.2017

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek işadamları ile buluştu. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısına katılan Vali Necati Şentürk, burada yaptığı konuşmada, OSB’nin ilimiz istihdamı açısından önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Müteşebbis Heyeti üyeleri ile birlikte hareket ederek güzel çalışmalara imza atacaklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Organize Sanayi Bölgesindeki işletmelerin yaptıkları […]

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek işadamları ile buluştu.
Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısına katılan Vali Necati Şentürk, burada yaptığı konuşmada, OSB’nin ilimiz istihdamı açısından önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
Müteşebbis Heyeti üyeleri ile birlikte hareket ederek güzel çalışmalara imza atacaklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Organize Sanayi Bölgesindeki işletmelerin yaptıkları üretimler ilimiz ekonomisine büyük katkıda bulunmaktadır. Vatandaşlarımız için de önemli bir ölçüde istihdam sağlayan OSB’de iş adamlarımızla sık sık bir araya geliyor ve sorunlarını dinliyoruz. Devletimiz de yatırımcıları her zaman desteklemektedir. Bölgede hizmet veren bütün işletmelerimizin çok daha kârlı ve verimli bir sezon geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.
Vali Necati Şentürk’ün ziyareti, Organize Sanayi Bölgesi hakkında ilgililerden bölgedeki yatırımlar ve işletmeler hakkında bilgiler alması ile sona erdi.
1989 yılında kurulan Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi, 145 sanayi parseli bulunurken, 122 parsel tahsisli.
Toplam alanı 1 milyon 855 bin 417 metrekare olan Kırşehir OSB’de 1 milyon 207 bin 986 metrekare sanayi alanını oluşturuyor.
Şu anda bin 457 adet sanayi parseli mevcut olan OSB’de 122 parselin 67’si yatırımcıya tahsis edildi. Tahsis edilen parseller üzerinde halen 64 adet tesisten 53 adedi faaliyetini sürdürürken, bin 150 kişi istihdam ediliyor.
13 adet yeni ve ilave tesisin ise inşaatı devam ediyor.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .