Vali Necati Şentürk gazetemize ziyaret

Vali Necati Şentürk gazetemize ziyaret

30.03.2015

Vali Necati Şentürk gazetemize ziyaret
“Kırşehir Çiğdem’i tarafsızlık ve dürüstlüğünden dolayı kutluyorum”

vali ziyaret  (1) copy

28 MART 1977’de kurulan ve bu yayınını 39 yıldır aralıksız sürdüren gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e ziyaretçi akını ve tebrik yağmuru devam ediyor.

Dün gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaretçilerinden birisi de Vali Necati Şentürk oldu. Basının önemine dikkat çeken Vali Şentürk, “Kırşehir Çiğdem”i yürüttüğü yayın politikasından dolayı kutladı.
“İftiharla ve büyük bir gururla söylüyorum Kırşehir Çiğdem gazetesi halkın haber alma özgürlüğüne en anlamlı tarzda cevap veren, ona hizmet etmeye çalışan gazetemiz” diyerek sözlerine başlayan Vali Şentürk şunları söyledi:

vali ziyaret  (2) copy
“İnsan öğrenme ihtiyacı hisseden ve onunla mutlu olan bir varlık. Bu açıdan da halkın haber alma özgürlüğünü en iyi yerine getiren bugünkü kuruluşlar da görsel ve yazılı medyamız, yani gazetelerimiz. İftiharla ve büyük bir gururla söylüyorum Kırşehir Çiğdem gazetesi de halkın haber alma özgürlüğüne en anlamlı tarzda cevap veren, ona hizmet etmeye çalışan gazetemiz. Objektif bir haber alma anlayışı, tarafsızlık, dürüstlük ve basın ahlakına, basın etiğine de en ziyade riayet eden gazetelerimizden birisi Kırşehir Çiğdem gazetesi. Bu bakımdan çok değerli sahiplerini ve çalışanlarını kutluyorum. Tebrik ediyoruz.
“Basın emekçileri gerçekten Türkiye’nin en çileli emekçi grubu. Koca koca ulusal çapta yayın yapan, baskı yapan ya da hizmet eden çok büyük gazetelerde bile bakıyorsunuz ki basın emekçileri sıkıntıda. Ama tabi kısmen bu giderildi. Anadolu basını genelde sıkıntıda. Neden sıkıntıda, çünkü belli sayıda eleman çalıştırmak zorunda ve bunları sigorta ettirmek zorundasınız. Kâğıtlar zannedildiği kadar ucuz değil ve sübvansiyon yok kâğıtta. Resmi ilânlar sadece onların hayatta kalmasını sağlayan kaynakların başında geliyor. Onunla da ne kadar devam ettirebiliyorsa o kadar devam ettiriyor. Kısacası hakikaten Anadolu basını zor şartlar altında, çok olumsuz şartlar altında ekonomik bakımdan imkânsızlıklar, zorluklar, teknik bakımdan sıkıntılar içerisinde olmasına rağmen bu haber alma özgürlüğüne en güzel hizmet eden de Anadolu basını, yani yerel basın. Bu itibarla yerel basınımızın her halükarda desteklenmesi gerektiği kanaatindeyim.
“Gazetelerimizin, dergilerimizin mutlaka yaşaması lâzım. Bunun yaşaması için de devlet olarak ne lazımsa onun yapılması lazım. Zaten çok büyük kâr elde eden kuruluşlar değil gazeteler, çok büyük kârlarla da çalışmıyorlar. Ama bir ideal uğruna çalışan müesseseler bunlar, sahipleri de böyle. Ben hiç Anadolu’da çok zengin yerel gazete sahibi görmedim. Ama onlar bir ideal uğruna, bir amaç uğruna, bir hizmet aşkıyla, vatana, millete, insanlığa hizmet aşkıyla vazife yapıyorlar ve bu gazeteleri yürütmeye çalışıyorlar.
“Bu itibarla Kırşehir Çiğdem gazetesini de tebrik ediyorum. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Daha nice nice 39’uncu yıllarda daha iyi şartlarda, daha üstün teknolojiyle ve daha çok imkânlarla yayın yapmasını temenni ediyorum. Başta sahibi olmak üzere bütün çalışanlarını tebrik ediyorum. Hepsine saadetler ve başarılar diliyorum. Başarıları daim olsun diyorum. Ve memleketimiz için de 39 yıl hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah çok daha uzun yıllar memleketimize hizmet edeceksiniz.”
Vali Şentürk, gazetemizin kurucusu Şevket Güner, Yönetim Kurulu Başkanı Murat Seyitgazioğlu, Genel Koordinatör Salih Güner ve çalışanlarla bir süre sohbet etti ve gazetemizin basıldığı matbaada incelemelerde bulundu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .