Vali İbrahim Akın’dan Mevlid Kandili mesajı

Vali İbrahim Akın’dan Mevlid Kandili mesajı

19.11.2018

Vali İbrahim Akın, Mevlid Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Akın, mesajında şunları söyledi: “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V.) dünyayı şereflendirmesinin yıldönümünü olan 19 Kasım gecesini tüm Müslüman âlemi olarak dualarla idrak edeceğiz. “İslamiyet, Allah’ın sonsuz merhamet ve şefkatinin yeryüzünde tecelli ettiği, huzur ve barış dolu bir hayatı insanlara sunmak için indirilmiş yüce […]

Vali İbrahim Akın, Mevlid Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Vali Akın, mesajında şunları söyledi:
“Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V.) dünyayı şereflendirmesinin yıldönümünü olan 19 Kasım gecesini tüm Müslüman âlemi olarak dualarla idrak edeceğiz.
“İslamiyet, Allah’ın sonsuz merhamet ve şefkatinin yeryüzünde tecelli ettiği, huzur ve barış dolu bir hayatı insanlara sunmak için indirilmiş yüce bir dindir. Bizlere İslam’ı müjdeleyen, yaşayışı ile tüm insanlığa örnek olan ve ömrü boyunca ümmetini iyiye, güzele ve doğruya yönlendirmeye çalışan ise son Peygamberimiz Hz. Muhammed’dir.
“Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin dünyaya geldiği ve birçok mucizelere vesile olan bu mübarek gün Allah’ın varlığına ve birliğine iman eden bütün müminler için çok önemlidir.
“Bu gece bizler için O’nun yaşayışını, Hadis-i Şeriflerini, mesajlarını, yol gösterici öğütlerini yeniden hatırlamak, düşünmek, layıkıyla anlamak ve bu anlayışla yenilenmek için kıymetli bir fırsattır.
“Bu duygularla; Mevlid Kandili’nin başta Kırşehirli hemşerilerim olmak üzere bütün İslam Âlemi için hayırlara vesile olmasını; ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa barış, huzur ve saadet getirmesini temenni ediyorum.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .