Vali İbrahim Akın okul ziyaretlerinde

Vali İbrahim Akın okul ziyaretlerinde

14.11.2018

Vali Sayın İbrahim Akın, TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Ahi Evran Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İlk olarak TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Okul Müdürü Esa Şahin’den okul hakkında genel bilgiler alan Valimiz Sayın İbrahim Akın, daha sonra Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve […]

Vali Sayın İbrahim Akın, TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Ahi Evran Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
İlk olarak TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Okul Müdürü Esa Şahin’den okul hakkında genel bilgiler alan Valimiz Sayın İbrahim Akın, daha sonra Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne geçerek incelemelerde bulundu. Burada Okul Müdürü Hakan Vahaboğlu’ndan okul hakkında bilgiler alan Vali İbrahim Akın, öğrencilerin durumunu öğrendi.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz’in de eşlik ettiği ziyaretlerde okullarda öğretmenlerle de toplantı yapan Vali İbrahim Akın, Kırşehir’in eğitimde marka kent olmasında öğretmen ve velilerin öğrencilerle yakından ilgilenmesinin önemli ölçüde etkili olduğunu söyledi.
İlimizde öğrencilerimizin elde ettiği başarıların ve eğitim kalitesinin örnek olacak seviyede olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “İlimizde eğitim alanında yakalanan başarıyı getiren sebeplerden bir tanesi de öğretmen ve velilerin öğrencilere olan ilgisidir. Öğretmenlerimizin eğitime katkıları büyük. Eğitimde ülke olarak çok yol kat ettik. Devletimiz, eğitim konusuna oldukça önem vermektedir. Bizler de ilimizdeki eğitim kalitesinin korunması ve daha da ileri seviyelere taşınması maksadıyla çalışmalar yürütmekteyiz. İnanıyorum ki öğrencilerimiz başarılarını mezun olduktan sonra da devam ettirecek, farklı sektörlerde önemli çalışmalara imza atacaklardır. Bu duygularla, bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.
Vali İbrahim Akın’ın programı, Ahi Evran Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek Okul Müdürü Atilla Kaya’dan bilgiler alması ve okul binası içerisinde yer alan atölyelerde incelemelerde bulunması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .