Vali Akın ve eşi Yardım Sevenler Derneği’nde…

Vali Akın ve eşi Yardım Sevenler Derneği’nde…

30.01.2019

Vali İbrahim Akın, eşi Saliha Akın ile birlikte Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesini ziyaret etti. Ziyaretinde Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerinden çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali İbrahim Akın, derneğin ilimizde önemli ve faydalı faaliyetlerde bulunduğunu söyledi. Yardım Sevenler Derneği’nin büyük fedakârlık örneği sergileyerek özverili çalışmalarda bulunduklarını belirten Vali […]

Vali İbrahim Akın, eşi Saliha Akın ile birlikte Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesini ziyaret etti.
Ziyaretinde Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerinden çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali İbrahim Akın, derneğin ilimizde önemli ve faydalı faaliyetlerde bulunduğunu söyledi.
Yardım Sevenler Derneği’nin büyük fedakârlık örneği sergileyerek özverili çalışmalarda bulunduklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Çeşitli yardım çalışmalarının yanı sıra elde ettiği gelirle öğrencilere burs veren derneğin çalışmalarını takdirle takip ediyoruz. İnanıyorum ki Yardım Sevenler Derneği, başarılı çalışmalarına tüm hızıyla devam edecektir.” dedi.
Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu ve dernek üyeleri de kendilerine verdiği desteklerden dolayı Vali Akın’a teşekkür ettiler.
Yardım Sevenler Derneği olarak Kırşehir’de maddi durumu iyi olmayan 70 öğrenciye aylık 100 lira burs verdiklerini de anlatan Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Yardım Sevenler Derneğinin Kırşehir Şubesi’nde 19 yıldır başkanlık yaptığını, diğer yöneticilerin de katkılarıyla hayır işleri yürüttüklerini söyledi.
Büyüksaraçoğlu, şöyle devam etti:
“Kırşehir’de dernek olarak hayırseverlerden sağladığımız yardımlarla ve kendi kişisel çabalarımızla elde ettiğimiz gelire 70 üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Her ay bu öğrencilerimizin banka hesap numaralarına burslarını yatırmaya gayret ediyoruz. Eğitime katkı anlamında az da olsa fayda sağlamaya
çalışıyoruz. Yıllardır burslarımız devam ediyor. Her ay 100 liralık bursu dağıtabilmemiz için Kırşehir’deki hayırsever hemşehrilerimizin her zaman katkılarını bekliyoruz.”
Nurten Büyüksaraçoğlu, “Halkımızın da bize destek vermesini istiyoruz, diliyoruz. İhtiyacı olanların yanında olmaya gayret ediyoruz. Kırşehir kültürünün tanıtılması için de dernek olarak faaliyetler yürütüyoruz.” dedi.
Ziyaret, Vali Akın’ın Yardım Sevenler Derneği üyeleri arasında yapılan fikir alış-verişi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .