Vali Akın Şehit Aileleri ve Gazilerle iftarda buluştu

Vali Akın Şehit Aileleri ve Gazilerle iftarda buluştu

23.05.2019

Vali Akın Şehit Aileleri ve Gazilerle iftarda buluştu Vali Akın: “Şehit aileleri şehitlerimizin, gazilerimiz ise devletimizin bizlere emanetleridir” Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, Valilik tarafından verilen iftar yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Vali İbrahim Akın, iftar sonrasında yaptığı konuşmada, feyzi ve bereketi bol Ramazan Ayında şehit aileleri ve gazilerimizle bir […]

Vali Akın Şehit Aileleri ve Gazilerle iftarda buluştu

Vali Akın: “Şehit aileleri şehitlerimizin, gazilerimiz ise devletimizin bizlere emanetleridir”

Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, Valilik tarafından verilen iftar yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.
Vali İbrahim Akın, iftar sonrasında yaptığı konuşmada, feyzi ve bereketi bol Ramazan Ayında şehit aileleri ve gazilerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.
Ramazan ayının bereketini ve manevi atmosferini şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizle paylaşmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Anadolu topraklarının bizlere yurt olduğu günden bugüne birilerinin gözleri hep topraklarımız üzerinde olmuş, hep bir mücadele içerisinde olmuşuz. Bu mücadele içerisinde çok sayıda vatan evladımızı şehit verdik, çok sayıda kardeşimiz de gazilik unvanına ulaşmıştır. Dün olduğu gibi bugün de iç ve dış düşmanlarımıza karşı şehit ve gazi vermeye devam ediyoruz. Değerli şehit ailelerimiz, sizlerin evlatları, eşleri, kardeşleri, babaları bu vatanın bütünlüğü, milletimizin birliği, beraberliği, huzuru ve güvenliği uğrunda canlarını feda ettiler. Bundan daha büyük bir fedakârlık yoktur. Gazilerimiz de bu vatan için yaralandı, gazi oldu. Bütün gazilerimize şükran borçluyuz. Bu vesileyle, bu mübarek Ramazan ayında bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum. Devlet olarak, millet olarak her zaman şehit aileleri ve gazilerimizin yanındayız. Şehit aileleri şehitlerimizin, gazilerimiz ise devletimizin bizlere emanetleridir. Bu emanetlere devlet olarak, millet olarak sahip çıkmak, destek olmak boynumuzun borcudur. Bu bilinçle görev yapmaya, sizlerin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Tekrar hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyor, hayırlı akşamlar diliyorum.” dedi.
Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın’ın şehit aileleri ve gazilerimizle birebir sohbet ederek ilgilendiği iftar programı, İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından sona erdi.
Düzenlenen iftar yemeğine Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın’ın yanı sıra Vali Yardımcıları ve eşleri, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, kaymakamlar, protokol eşleri, daire müdürleri, şehit ve gazi dernekleri başkanları ve üyeleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .