Vali Akın, pazarda incelemeler yaptı

Vali Akın, pazarda incelemeler yaptı

15.04.2020

Vali İbrahim Akın, Halk Pazarına giderek alınan Koronavirüs (Covid-19) tedbirlerini yerinde inceledi. İncelemesi sırasında pazar esnafı ve alış-veriş yapan vatandaşlarla sohbet eden Vali İbrahim Akın, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüse karşı ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de tedbirler alındığını söyledi. Vatandaşlara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alınan tedbirler hakkında bilgiler veren Vali İbrahim Akın; salgının […]

Vali İbrahim Akın, Halk Pazarına giderek alınan Koronavirüs (Covid-19) tedbirlerini yerinde inceledi.
İncelemesi sırasında pazar esnafı ve alış-veriş yapan vatandaşlarla sohbet eden Vali İbrahim Akın, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüse karşı ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de tedbirler alındığını söyledi.
Vatandaşlara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alınan tedbirler hakkında bilgiler veren Vali İbrahim Akın; salgının yayılmasını önlemenin en etkin yolunun sosyal mesafenin koruması ve zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmayarak izolasyona uymak olduğunu ifade etti.
Vatandaşlarımızın en yoğun olarak bir araya geldiği yerlerden bir tanesinin de halk pazarları olduğunu belirten Vali Akın “Pazar yerlerinde tezgâhlar arasına mesafe konulması, vatandaşlarımızın birbirine yakın durmamaları, pazar yerlerine maskesiz girilmemesi çok önem taşıyan etkenler arasında yer alıyor. Alınan bu tedbirlerin tamamı insanlarımızın sağlığı içindir. Vatandaşlarımız bu kurallara ne kadar uyarsa bu sıkıntılı süreci o kadar kolay ve kısa sürede atlatırız.” şeklinde görüşlerini ifade etti.
Zorunlu kalınmadıkça sokağa çıkılmama konusunda gösterdikleri hassasiyetten dolayı Kırşehirlilere teşekkür eden Vali Akın, vatandaşlarımızdan alınan tedbirlere uymalarını istedi. (HABER MERKEZİ)



YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .