Vali Akın MÜSİAD’lı iş adamları ile buluştu

Vali Akın MÜSİAD’lı iş adamları ile buluştu

15.11.2018

Vali İbrahim Akın Müstakil Sanayici İş adamları Derneği’nin 20’ye yakın üyesi ile Ağalar Konağında bir araya geldi. MÜSİAD’lı iş adamları Vali İbrahim Akın’ makamında ziyaret ettikten sonra Vali İbrahim Akın’da MÜSİAD’ı iadeyi ziyarette bulundu. MÜSİAD’lı iş adamları Vali İbrahim Akın’ı ilimiz Ağalar Konağında bir akşam yemeğinde misafir etti. MÜSİAD Kırşehir Şube Başkanı Hasan Eraslan yaptığı […]

Vali İbrahim Akın Müstakil Sanayici İş adamları Derneği’nin 20’ye yakın üyesi ile Ağalar Konağında bir araya geldi.
MÜSİAD’lı iş adamları Vali İbrahim Akın’ makamında ziyaret ettikten sonra Vali İbrahim Akın’da MÜSİAD’ı iadeyi ziyarette bulundu.
MÜSİAD’lı iş adamları Vali İbrahim Akın’ı ilimiz Ağalar Konağında bir akşam yemeğinde misafir etti.
MÜSİAD Kırşehir Şube Başkanı Hasan Eraslan yaptığı konuşmasında, iş adamlarının ilimizde yatırım yapmak istediklerini, ancak bu yatırımların ve projelerin onaylanması aşamasında resmi kurumlarda prosedürlerin çok uzun olması ve yavaş ilerleyişinden dolayı zaman kaybına uğradığını ve bazı yatırım ve projelerin onaylanması için resmi kurumlarda ayların bulduğunu dile getirdi.
MÜSİAD Kırşehir Başkanı Hasan Eraslan da “Resmi kurumlarda prosedürlerin uzaması hem ilimiz hem de yapılacak yatırım ve projelerin kaybına neden olmaktadır” dedi.
Eraslan, “Sadece Kırşehirli yatırımcıların değil, şehrimize yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcılarında işlerini hızlandırılıp kolaylaştırılması gerekir. Bürokratik işlemler ne kadar az ve hızlı olursa ilimiz o kadar yatırım istihdam ve katma değer kazanır” dedi.
Vali İbrahim Akın da, “MÜSİAD’lı iş adamlarıyla beraber olmaktan memnun oldum. Sizler şehrimiz ve ülkemiz için yatırım yapıp katma değer üreten istihdam sağlayan insanlarsınız. İlimize yatırımın çoğalması istihdamın artması için valilik olarak gereken her şey yapılacaktır.” dedi.
MÜSİAD Başkanı Hasan Eraslan Vali İbrahim Akın’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .