Vali Akın Kırşehir’de ilk karneleri dağıttı

Vali Akın Kırşehir’de ilk karneleri dağıttı

08.06.2018

Vali İbrahim Akın, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının sona ermesi nedeniyle Kırşehir’deki ilk karne dağıtım törenine katıldı ve Sebahat-Osman Yalçınkaya Ortaokulu’nda öğrencilere karnelerini verdi. Öğrencilere karnelerini dağıttıktan sonra onlara çeşitli nasihatlarda bulunan Vali İbrahim Akın, öğrencilerin yaz tatilini iyi değerlendirerek hem bedenen, hem de ruhen dinlenmeleri gerektiğini söyledi. Kırşehir’de toplam 228 okulda 44.144 öğrencinin karne aldığını belirten […]


Vali İbrahim Akın, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının sona ermesi nedeniyle Kırşehir’deki ilk karne dağıtım törenine katıldı ve Sebahat-Osman Yalçınkaya Ortaokulu’nda öğrencilere karnelerini verdi.
Öğrencilere karnelerini dağıttıktan sonra onlara çeşitli nasihatlarda bulunan Vali İbrahim Akın, öğrencilerin yaz tatilini iyi değerlendirerek hem bedenen, hem de ruhen dinlenmeleri gerektiğini söyledi.
Kırşehir’de toplam 228 okulda 44.144 öğrencinin karne aldığını belirten Vali İbrahim Akın, “Öğrencilerimiz tatilde bol bol kitap okumalı, tatil yapmalı, hem ruhen hem de bedenen dinlenmelidir. Karne alan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıla heyecanla, hevesle başlayacaksınız. Hepiniz tatili hak ettiniz, hepinize iyi tatiller diliyorum. Kırşehir eğitimde ülkemizin marka kentlerinden birisi. Bu başarının sağlanmasında büyük emeği olan öğretmenlerimize, çocuklarının eğitimi için her türlü fedakarlığı yapan velilerimize ve katkısı olan herkese hizmetlerinden, emeklerinden, fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Karne dağıtım programı, Vali Akın ve beraberindekiler tarafından öğrencilere karnelerinin verilmesi ile sona erdi.
Karne dağıtım programında Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Okul Müdürü Kadir Ekin, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler yer aldı. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .