Vali Akın Kırşehir OSB’de incelemelerde bulundu

Vali Akın Kırşehir OSB’de incelemelerde bulundu

03.12.2018

Vali İbrahim Akın, Kırşehir Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Programına, Özel Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek başlayan Vali İbrahim Akın, okul kurucusu Hidayet Yıldırım ile Okul Müdiresi Filiz Şimşek’ten okul hakkında bilgiler aldı. Ardından, Eraslan Güneş Enerji Sistemlerini ziyaret eden Vali İbrahim Akın, Kırşehir OSB Yönetim Kurulu […]

Vali İbrahim Akın, Kırşehir Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Programına, Özel Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek başlayan Vali İbrahim Akın, okul kurucusu Hidayet Yıldırım ile Okul Müdiresi Filiz Şimşek’ten okul hakkında bilgiler aldı.
Ardından, Eraslan Güneş Enerji Sistemlerini ziyaret eden Vali İbrahim Akın, Kırşehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda işletme sahibi Süleyman Eraslan’dan fabrikada üretilen ürünler ve ürünlerin pazardaki durumu hakkında bilgiler aldı.
Ziyaret sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, ilimize önemli ölçüde istihdam sağlayan Kırşehir Organize Sanayi Bölgesinin ilimizin kalkınmasında önemli bir yeri olduğunu söyledi.
Düzenlenen toplantılarda iş adamları ile sık sık bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunduklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Kırşehir OSB, yaptığı ihracatla ülkemiz ve ilimiz ekonomisine önemli katkılarda bulunan, ilimizde önemli ölçüde istihdam sağlayan bir bölgedir. Devletimiz, yatırımcılara her zaman destek verirken bizler de iş adamlarımızın görüşlerini önemsiyor, yapılan toplantılarda sorunlarını dinliyoruz. Ayrıca, Özel Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de sanayimizin ihtiyaç duyduğu ara eleman sorununa, nitelikli eleman yetiştirerek çözüm üreten önemli bir okuldur.” dedi.
Vali İbrahim Akın’ın ziyareti, Eraslan Güneş Enerji Sistemleri fabrikasını gezerek yetkililerden ürünlerin üretim aşamaları hakkında bilgiler alması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .