Vali Akın, Kırşehir basının sorunlarını dinledi

Vali Akın, Kırşehir basının sorunlarını dinledi

01.06.2019

KISA adı KIRGARAT-C olan Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti başkanı ve üyeleri Vali İbrahim Akın’la birlikte iftar yaptı ve basının sorunları üzerine istişarede bulundu. Kırşehir Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti tarafından organize edilen iftar programına; Cemiyet Başkanı Sait Yanık, Kırşehir Çiğdem Gazetesi’nden İmtiyaz Sahibi Murat Seyitgazioğlu ve Genel Yayın Koordinatörü Salih Güner, Çınar Kırşehir […]

KISA adı KIRGARAT-C olan Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti başkanı ve üyeleri Vali İbrahim Akın’la birlikte iftar yaptı ve basının sorunları üzerine istişarede bulundu.
Kırşehir Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti tarafından organize edilen iftar programına; Cemiyet Başkanı Sait Yanık, Kırşehir Çiğdem Gazetesi’nden İmtiyaz Sahibi Murat Seyitgazioğlu ve Genel Yayın Koordinatörü Salih Güner, Çınar Kırşehir Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal, Ahi TV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan, Kırşehir Haber 24 Medya Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Demirbaş, Kırşehir Umut Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu ve ulusal medya temsilcileri katıldı.
Öğretmenevi’nde düzenlenen iftar programı öncesinde Kırşehir Valisi İbrahim Akın ile sohbet eden basın temsilcileri Kırşehir’de yerel basının sorunları ve bu sorun çözümü noktasında yapılabilecekler konusunda istişarelerde bulundu.
Kırşehir Valisi İbrahim Akın, toplumun aydınlatılma sürecinde medyanın oynadığı rolün önemine dikkat çektiği konuşmasında, “Biz idarecilerin her şeyi görmesi bazen mümkün olmuyor. Görsek te dikkatimizden kaçıyor. Ancak basın bu konuda bizlere ışık oluyor, yol gösteriyor. Kırşehir basınına bu konudaki duyarlılığından teşekkür ediyorum. Toplumun sorunlarının aktarılmasında medya kurumlar arası dengeyi de kurarak önemli rol oynar. Basının toplumun sorununu iletirken hassas bir dil kullanıyor olması toplumsal gelişim açısından da önemli hal almakta, hassasiyetin ve hoşgörünün devamını diliyorum” dedi.
Vali Akın, yaklaşan Ramazan bayramı öncesi de vatandaşları trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı ve Emniyet müdürlüğü ile jandarma ekiplerinin 24 saat süreyle karayollarında görev yapacaklarını ifade etti ve tüm Kırşehir halkının bayramını kutladı.
VALİ AKIN BAYRAMI KIRŞEHİR’DE GEÇİRECEK
Yaklaşık bir yıldır Kırşehir valiliği görevinde bulunan Vali İbrahim Akın, Ramazan Bayramı’nı Kırşehir’de geçireceğini, sadece bir gününü Çorum’daki anne ve babasının yanından geçireceğini söyledi.
Gazetecilerin ve medya çalışanlarının yaşadıkları sorunları anlatan Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Sait Yanık ise konuşmasında “Yerel medya temsilcilerinin alanlarında yaşadığı sorunların çözümüne duyarsız kalmıyorsunuz. Ekonomik sıkıntılardan dolayı medya çalışanları zor bir süreç geçirmekteler. Yapılan etkinlikler aracılığıyla basına destek verilmelidir. Yine resmi ilanların çok düştüğü görülüyor. Bu durumun bir nebzede olsa düzeleceği ve artacağı beklentisi içerisindeyiz“ ifadelerini kullandı.
İftar programı, Başkan Yanık’ın Vali İbrahim Akın’a Kırşehir basınına vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür plaketi sunumu ve toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .