Vali Akın Huzurevi’ndeki yaşlıları hiç unutmuyor

Vali Akın Huzurevi’ndeki yaşlıları hiç unutmuyor

06.11.2018

Kırşehir’deki kamu kurum ve kuruluşlarını sık sık ziyaret eden, denetleyen ve çalışmaları hakkında bilgiler alan, halkın içine girerek onlarla dertleşen Vali İbrahim Akın, eşi Saliha Akın ile birlikte Mucur Hayrettin Ekim Huzurevini ziyaret ederek burada kalan yaşlılarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve onlarla yakından ilgilenerek sohbet etti. Mucur Kaymakamı Kaya Çelik ve eşi Bahar […]

Kırşehir’deki kamu kurum ve kuruluşlarını sık sık ziyaret eden, denetleyen ve çalışmaları hakkında bilgiler alan, halkın içine girerek onlarla dertleşen Vali İbrahim Akın, eşi Saliha Akın ile birlikte Mucur Hayrettin Ekim Huzurevini ziyaret ederek burada kalan yaşlılarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve onlarla yakından ilgilenerek sohbet etti.
Mucur Kaymakamı Kaya Çelik ve eşi Bahar Kayar Çelik ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara’nın da yer aldığı ziyarette Huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilenen Vali İbrahim Akın, Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi Müdürü Tural Deveci’den kurum ve kurumda kalan yaşlılar hakkında bilgiler aldı.
Vali İbrahim Akın, huzurevi ziyaretinde yaptığı konuşmada, son derece modern bir yapıya sahip olan Mucur Hayrettin Ekim Huzurevinde 49 yaşlının kaldığını söyledi.
Yaşlılarımızın hayatlarını kolay ve rahat bir şekilde sürdürebilmeleri için Huzurevlerinde her türlü imkânın sağlanmış durumda olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Bizleri büyük fedakârlıklarla büyüterek bugünlere hazırlayan büyüklerimizi sık sık ziyaret ederek yüzlerini güldürmek istiyoruz. 60 kişi kapasiteli huzurevinde, ayrıca 12 kişilik rehabilitasyon ve yaşlı bakım merkezi de mevcut. Huzurevi içerisinde yaşlıların el emeği eserler yaptığı atölyeler, sosyal aktiviteler düzenledikleri konferans salonu ve kütüphane gibi alanlar da var. Devletimizin huzurevi sakinlerine vermiş olduğu bütün imkânlardan en iyi şekilde faydalanmaları için çalışıyoruz. Yaşlılarımızla en iyi şekilde ilgilenerek onların hayır dualarını almak niyetindeyiz. Huzurevi personelimizin de bu anlayışla hizmet ettiklerinden şüphem yoktur. Bu duygularla, bütün yaşlılarımıza sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.” dedi.
Huzurevi sakinleri de kendilerini ziyaret ederek mutlu olmalarına sebep olan Vali Akın’a ve eşi Saliha Akın’a hayır dualarında bulundular.
Vali İbrahim Akın’ın huzurevi programı, eşi Saliha Akın ile birlikte huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilenerek sohbet etmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .