Vali Akın: “Gençlerimizi uyuşturucu belasından kurtarmanın çabasındayız”

Vali Akın: “Gençlerimizi uyuşturucu belasından kurtarmanın çabasındayız”

13.02.2019

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı Vali Akın: “Gençlerimizi uyuşturucu belasından kurtarmanın çabasındayız” Ülkemizin 81 ili ve ilçelerinde 13 Şubat 2019 tarih ve saat 09: 30 itibariyle eş zamanlı olarak düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Toplantısı, Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Gönül Dağı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali […]


Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Vali Akın: “Gençlerimizi uyuşturucu belasından kurtarmanın çabasındayız”

Ülkemizin 81 ili ve ilçelerinde 13 Şubat 2019 tarih ve saat 09: 30 itibariyle eş zamanlı olarak düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Toplantısı, Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.
Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Gönül Dağı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Ramazan Yıldırım, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, ilgili kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Bağımlılıkla mücadele konusunda ulusal stratejiler göz önünde bulundurularak Kırşehir’in kendine has tarih, kültür ve coğrafi konumuna göre yerel stratejilerin planlanması doğrultusunda ilgili kurumlarla yapılacak uyuşturucu, alkol, tütün ve kumar bağımlılıkları konularının ve bunlarla mücadelenin her yönüyle ele alınacağı toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, bu toplantıda il düzeyinde uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında her kurumun görev alanına göre yapılması gereken faaliyetlerin görüşülüp sorunların tespit edileceğini ve çözüm için önerilerin hayata geçirilmesi için değerlendirme yapacaklarını söyledi.
Bugünkü toplantıda bağımlılıkla mücadele konusunda ilimizde yapılan faaliyet ve çalışmalarla ilgili durum değerlendirmesi yapacaklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Bilindiği gibi çağımızın hastalığı olarak nitelendirilen uyuşturucu bağımlılığı, gerek toplum psikolojisini bozması gerekse de ülke ekonomisini olumsuz yönde etkilemesi nedeniyle ülkemizin gelişmesinin önündeki en büyük engellerden biridir. Ülkemizin geçiş güzergahı üzerinde yer almasından dolayı jeopolitik konumu ve genç nüfusumuzun çokluğu uyuşturucu konusunda ülkemizi hedef haline getirmiş durumda. Devletimiz bu konuda çok ciddi bir mücadele örneği sergilemekteyken illerimizde bağımlılık yapan tehlikelerle mücadele konusunda çok geniş katılımlı komisyonlar oluşturuldu. İlimizde de uyuşturucu kullanımını en aza nasıl indiririz, olumsuz etkilerini nasıl ortadan kaldırırız, gençlerimizi bu beladan nasıl kurtarırız gibi konularda önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bugünkü toplantıda asıl amacımız, uyuşturucu konusunda toplumsal bir bilinç yaratmak ve bu belayla mücadele için kamuoyu oluşturmaktır. Uyuşturucu sadece kullanan insanları ve ailelerini etkileyen bir illetten ziyade toplumu da yakından ilgilendirir. Ekonomik, sosyal, kültürel, ailevi yönleri olan çok boyutlu bir sorun. Dolayısıyla, böylesine büyük bir sorunun tek elden çözüme kavuşturulması mümkün değil. Bu nedenle toplumsal bir mücadeleyle bu sorunun üstesinden gelineceğinden hareketle geniş katılımlı toplantılarda bu sorunun çözümüne ilişkin fikir alış-verişinde bulunuyoruz. Devletimiz, gençlerimizin en büyük belası olan uyuşturucu ile mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdürürken bizler de bağımlılıkla mücadelede üstümüze düşen görevleri en iyi şekilde yapacak, ilimizde uyuşturucu başta olmak üzere gençlerimizi zehirleyen, sağlıklarını tehdit eden bağımlılık yapan bütün maddelerle mücadeleye aralıksız devam edeceğiz.” dedi.
İl Sağlık Müdürlüğü personeli ve Yeşilay temsilcilerinin gelecek dönemdeki hedeflerini ve faaliyetlerini içeren sunumlar yaptığı, aynı zamanda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan “Bağımlılıkla Mücadelede Ev Ziyaretleri” konusunda yaptıkları çalışmaları anlatan sunum ile devam eden toplantı, bağımlılıkla mücadelede alınacak tedbirler konusunda Vali Akın ve ilgili kurum amirleri arasında yapılan fikir alış-verişleri ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .