Vali Akın, Deprem Simülasyon Tırını gezdi

Vali Akın, Deprem Simülasyon Tırını gezdi

11.07.2018

Vali İbrahim Akın, Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) ilimize gönderilen Deprem Simülasyon Tırını ziyaret etti. Cacabey Meydanında sergilenen simülasyon tırında incelemelerde bulunan Vali İbrahim Akın, İl AFAD Müdürü Metin Alpaslan ve yetkililerden bilgiler aldı. Tırda yaptığı incelemenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, Deprem Simülasyon Tırının vatandaşlarımızda deprem farkındalığını oluşturmak ve […]


Vali İbrahim Akın, Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) ilimize gönderilen Deprem Simülasyon Tırını ziyaret etti.
Cacabey Meydanında sergilenen simülasyon tırında incelemelerde bulunan Vali İbrahim Akın, İl AFAD Müdürü Metin Alpaslan ve yetkililerden bilgiler aldı.
Tırda yaptığı incelemenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, Deprem Simülasyon Tırının vatandaşlarımızda deprem farkındalığını oluşturmak ve afet bilincini geliştirmek amacıyla getirildiğini söyledi.
Simülasyon tırında deprem öncesinde, deprem sırasında ve sonrasında alınacak tedbirlerin vatandaşlarımıza gösterildiğini belirten Vali İbrahim Akın, “Deprem sırasında ne yapacağımızı bilememekten ve soğukkanlılığımızı koruyamayıp panik yapmaktan dolayı can kayıpları yaşanıyor. Allah göstermesin, meydana gelebilecek bir depremde insanlarımızın neler yapacağı, nasıl davranması gerektiği simülasyon tırında görevli arkadaşlarımızca vatandaşlarımıza uygulamalı olarak anlatılıyor. Deprem kuşağında yer alan ülkemizde deprem anında alınacak tedbirlerin vatandaşlarımızca bilinmesi son derece önemlidir.” dedi.
Program, Vali İbrahim Akın’ın Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alpaslan’dan araç hakkında bilgiler alması ve simülasyonu uygulamalı olarak incelemesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .