Vali Akın, “Buram Buram Çanakkale Destanı” sergisini gezdi

 Vali Akın, “Buram Buram Çanakkale Destanı” sergisini gezdi

16.03.2019

 Vali Akın, “Buram Buram Çanakkale Destanı” sergisini gezdi Vali İbrahim Akın, Çanakkale Savaşı Son Gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın hatıralarının sergilendiği “Buram Buram Çanakkale Destanı” isimli sergiyi gezdi. Çanakkale Gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu, emekli öğretmen Turgut Kaçmaz, Vali İbrahim Akın’a sergiyi gezdirerek sergilenen ürünler hakkında bilgiler verdi ve babasından kalan hatıraları aktardı. Ahi Külliyesinde açılan sergiyi gezen […]

 Vali Akın, “Buram Buram Çanakkale Destanı” sergisini gezdi

Vali İbrahim Akın, Çanakkale Savaşı Son Gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın hatıralarının sergilendiği “Buram Buram Çanakkale Destanı” isimli sergiyi gezdi.

Çanakkale Gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu, emekli öğretmen Turgut Kaçmaz, Vali İbrahim Akın’a sergiyi gezdirerek sergilenen ürünler hakkında bilgiler verdi ve babasından kalan hatıraları aktardı.

Ahi Külliyesinde açılan sergiyi gezen Vali İbrahim Akın, gençlerimize Çanakkale ruhunu aşılamak için bu tür etkinliklerin önemli olduğuna değindi. 

Gazinin oğlu Turgut Kaçmaz da Çanakkale’yi anlatmak, daha iyi anlaşılmasını sağlamak adına bu sergiyi açtıklarını söyledi.

Vali Akın’ın programı, sergiyi gezerek sergilenen ürünleri yakından incelemesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .