Uzun Çarşı esnafından imza kampanyası… İşte Uzun Çarşı esnaflarının talepleri

Uzun Çarşı esnafından imza kampanyası… İşte Uzun Çarşı esnaflarının talepleri

18.04.2015

ŞEHRİMİZ Uzun Çarşı esnafları yaşadıkları sorunları ve beklentilerinin ilgililere iletilmesi ve çözüm bulunması için düzenledikleri imza kampanyası sona erdi. 116 esnafı katıldığı imza kampanyanın ardından toplanan imzalar Kırşehir Valiliği’ne, Belediye Başkanlığı’na, AK Parti Kırşehir İl ve Merkez İlçe Başkanlığı’na, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanlığına ve ilimizdeki yerel basın kuruluşlarına […]

ŞEHRİMİZ Uzun Çarşı esnafları yaşadıkları sorunları ve beklentilerinin ilgililere iletilmesi ve çözüm bulunması için düzenledikleri imza kampanyası sona erdi.

116 esnafı katıldığı imza kampanyanın ardından toplanan imzalar Kırşehir Valiliği’ne, Belediye Başkanlığı’na, AK Parti Kırşehir İl ve Merkez İlçe Başkanlığı’na, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanlığına ve ilimizdeki yerel basın kuruluşlarına gönderildi.
Uzun Çarşı esnafları yetkililerden çözümünü istedikleri sorun ve sıkıntıları dile getirirken şu görüşlere yer verdiler:
“Uzun Çarşı esnafları olarak pek çoğumuz dededen toruna esnaf ve zanaatkârız. Ahilik eğer Kırşehir de doğdu ise bunun merkezi uzun çarşı olmalıdır ki! Çarşımız 300 yıllık tarih kokar. Bizler O ahilerin torunlarıyız. Eğer ki Kırşehir’de Ahi şenlikleri kutlanıyorsa bunun nedeni dedelerimizin yadigarı Uzun Çarşıdır. Bugüne kadarki hiçbir talebimiz ciddiye alınmadığı gibi 20 yıldır Uzun Çarşı esnafının menfaatine hiçbir hizmet verilmemiştir. Verilmediği gibi sahte vaatlerle ve sahte seçim öncesi projeleriyle Ahi esnafıyla dalga geçilmiştir. İsteklerimiz maliyet gerektirmeyen kamuya özel bir külfet getirmeyecek masum taleplerdir. Aksine belediyemize de gelir sağlayacak taleplerdir.
“Bu taleplerimiz;
“Terme Caddesiyle bağlantılı yolumuzun ivedi olarak açılmasını ( imar planında bu yol vardır.)
“Çarşıdaki yolun çift yönlü trafiğe açılması ve parkların sınırlı süreli ve ücretli hale getirilmesi
“Gelişi güzel yapılmış çirkin görüntü sergileyen dükkan tentelerinin belirli bir standarda getirilmesi yada tamamen kaldırılması – kapanların kaldırılması kaldırımların daraltılması gibi masum taleplerdir.
“Kısacası bu taleplerimizin yerine getirilmesi halinde çarşımızın Ahi ocağına Ata diyarına daha da yakışır bir görünüme kavuşacağı kanaatindeyiz.
“Saygılarımızla taleplerimizin dikkate alınması hususunu; bilgilerinize arz ederiz.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .