Uzaktan eğitim başladı

Uzaktan eğitim başladı

23.03.2020

Korona virüs nedeniyle eğitime ara verilmesi nedeniyle okulların tatil edilmesinin ardından uzaktan eğitim uygulaması dün tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de başladı. 23-27 Mart tarihleri arasında uzaktan eğitim gerçekleştirilecek. Bu uzaktan eğitimden Kırşehir’deki öğrencilerde yararlanacak. Bu eğitimi öğrenciler takip edebilmek için ye televizyonlardan ya da internetten yararlanacaklar. Kırşehir’de eğitimlerine ara verilen öğrencilerin uzaktan eğitim programlarını […]

Korona virüs nedeniyle eğitime ara verilmesi nedeniyle okulların tatil edilmesinin ardından uzaktan eğitim uygulaması dün tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de başladı.
23-27 Mart tarihleri arasında uzaktan eğitim gerçekleştirilecek. Bu uzaktan eğitimden Kırşehir’deki öğrencilerde yararlanacak. Bu eğitimi öğrenciler takip edebilmek için ye televizyonlardan ya da internetten yararlanacaklar.
Kırşehir’de eğitimlerine ara verilen öğrencilerin uzaktan eğitim programlarını takip ederken, ailelerin de çocuklarını sürekli takip etmelerini, hatta birlikte izlemeleri istendi.
Türkiye’de korona virüsü sebebiyle uzaktan eğitim dünden itibaren TRT ve EBA kanalları aracılığı ile yapılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı’nca, 23 Mart’tan itibaren uzaktan eğitim süreçlerinin uzaktan eğitimin adresi Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve TRT kanalları olacak.
MEB bünyesindeki dijital eğitim platformu olan EBA’ya, www.eba.gov.tr adresi üzerinden erişilebiliyor. Öğrenci, öğretmen veya veli olarak giriş yapılabilen EBA platformuna ayrıca cep telefonlarına indirilebilen mobil uygulamayla da ulaşılabiliyor. Öğrenci, öğretmen veya veli olarak giriş yapılabilen EBA platformuna ayrıca cep telefonlarına indirilebilen mobil uygulamayla da ulaşılabiliyor.
DERSLER 20 DAKİKA OLACAK
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim derslerini açıkladı. Uzaktan eğitim için gerekli hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Bakan Selçuk, uzaktan eğitim derslerinin, dün saat 09.00’da başladığını söyledi.
Derslerin okulda olduğu gibi 40 dakika değil 20 dakika olduğunu belirten Selçuk, “Özellikle sınav senesinde olan çocuklar için ekstra bazı çalışmalarımız var” dedi.
Ayrıca TRT – EBA TV ilkokul, TRT – EBA TV ortaokul ve TRT EBA TV lise olmak üzere üç kanal uzaktan eğitimde kullanılacak. Öğrenciler, yayın akışlarına eba.gov.tr ana sayfasından ve TRT internet sitesinden günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabilecek. Dersler, her akşam yayın sonlandıktan sonra ve sabah yayın başlayana kadar televizyon ekranından görüntülenebilecek.
Öğrenciler, TRT – EBA TV’den ve eba.gov.tr üzerinden yayın akışını takip ederek, kendi sınıflarına ait ders anlatımlarını, o haftanın hangi gününde ve saatinde yapılacağını öğrenecek ve kendileri için belirlenen saat aralığında yayını takip edecek. O saatler dışında ekran başında olmaları gerekmeyecek. Öğrenciler, kendi ders öğretmenleri ile eba.gov.tr üzerinden gruplarında yazışma ve bilgi paylaşımında bulunabilme imkânına sahip olacaklar. Ayrıca zorunlu tatil bittiğinde tüm sınıflara telâfi eğitimi de yapılacak. (HABER: BEYHAN BALLI)

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya:
“Uzaktan eğitimde televizyonu olmayan çocuklara destek verilsin”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, uzaktan eğitimin dün başlamasının ardından bilgisayarı internet bağlantısı ve televizyonu olmayan çocuklara destek verilmesi gerektiğini açıkladı.
Kırşehirli eğitimci CHP Genel Başkan yardımcısı yıldırım kaya, konuyla ilgili olarak gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Koronavirüs nedeniyle ara verilen eğitim yarın “uzaktan eğitimle” yeniden başlanacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitimin televizyon ve internet aracılığıyla yapılacağını duyurmuştu. Ancak açıklama, bütün öğrencilerin evinde televizyon, bilgisayar ve internet bağlantısı olduğu varsayılarak yapıldı. Oysa ki hepimiz biliyoruz ki Türkiye’de internet bağlantısı, bilgisayarı hatta televizyonu olmayan; açlık sınırı altında yaşayan milyonlarca insan var. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketinde dar gelirli ve fakir öğrencilerimiz için bir destek kaleminin olmadığını da üzülerek gördük. Öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmamaları için internet bağlantısı, bilgisayar ve televizyon ihtiyaçlarının ivedilikle karşılanması gerekmektedir. Diğer yandan yoksul çocuklara okullarda yemek veriliyordu. Okulların tatil edilmesiyle yemek yardımı da kesilmiş oldu. Bu ailelerimize de gerekli desteğin verilmesi gerekmektedir.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .