“Uygunsuz plakalarla muayeneye gitmeyin”

“Uygunsuz plakalarla muayeneye gitmeyin”

19.08.2017

Kırşehir Şoförler Odası Başkanı Mehmet Tekin:

“Uygunsuz plakalarla muayeneye gitmeyin”

Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin, araç sahibi olanları araç muayenesine girmeden önce kusurlu olan plakaları yenilemeleri çağrısında bulundu.
Hızlı Geçiş Sistemi’nde (HGS) yanlış ceza yazılmasına da neden olan, plakadaki rakamların arasında vida bulunması, yazıların silik, bold, italik veya kapatma şeklinde olmasının ağır kusurlu sayılacağı için böyle plakası bulunan araç sahiplerinin plakalarını değiştirmelerini isteyen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada, bu aylarda yoğunlaşan araç muayene işlemleri sırasında böylesi plakaların ağır kusur gerekçe gösterildiği için geçmediğini söyledi.
Araç plakalarına ilişkin yeniden düzenlenen kusur tablosunun Temmuz ayından itibaren uygulandığına hatırlatan Başkan Mehmet Tekin, plakalarda vida bulunması, yazıların silik, bold veya italik şeklinde olmasının ağır kusurlu sayılacağından aracın muayeneden geçemeyeceğini kaydetti.
Kırşehir’deki araç muayene istasyonuna giden ve plakalarında kusur olan pek çok vatandaşın muayeneye uygu olmayan plakalarla gidince “ağır kusurlu” olduğu için mağduriyet yaşadığını belirten Mehmet Tekin, “Yeni düzenleme ile araçların üzerindeki plakaların deliksiz, vidasız olması gerekiyor. Plakası kusurlu olan vatandaşlar muayeneden geçemeyince , muayene istasyonları yetkilileri araç sahiplerini şoförler odalarına göndermektedir. Araç sahipleri şoförler odasına gelip aynı gün için de plakalarını yenilenmesine rağmen o gün içinde tekrar muayeneye girememektedir. Bu nedenle vatandaşlar mağdur oluyor” diye konuştu.
Tekin, vatandaşların muayene öncesi trafik tescil şubelerine başvurmaları gerektiğini, buradan aldıkları belgelerle de Şoförler Odasından yeni plakalarını aynı gün içinde alabileceklerini ve böylece herhangi bir cezayla karşılaşmayacaklarını söyledi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .