Unutulmuş meslekler yeniden canlanacak

Unutulmuş meslekler yeniden canlanacak

20.01.2015

Esnaflara verilecek faizsiz kredi ile Kırşehir’de unutulmuş meslekler yeniden canlandırılacak… KIRŞEHİR’DE unutulmuş meslekler arasında yer alan kalaycılık, halıcılık, yorgancılık gibi birçok meslek dalının yeniden canlandırılması ve işyeri açılması noktasında esnaflara faizsiz kredi müjdesi verildi. Unutulmuş zanaatkarlıklarda statüye giren 12 meslek alanında esnaflık yapmak isteyenlerin Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı’na müracaat etmesini isteyen Birlik […]

Esnaflara verilecek faizsiz kredi ile Kırşehir’de unutulmuş meslekler yeniden canlandırılacak…

KIRŞEHİR’DE unutulmuş meslekler arasında yer alan kalaycılık, halıcılık, yorgancılık gibi birçok meslek dalının yeniden canlandırılması ve işyeri açılması noktasında esnaflara faizsiz kredi müjdesi verildi.
Unutulmuş zanaatkarlıklarda statüye giren 12 meslek alanında esnaflık yapmak isteyenlerin Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı’na müracaat etmesini isteyen Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, unutulmuş mesleklerin yeniden canlanmasını istediklerini belirtti.
Esnafa verilecek faizsiz kredinin amacının 50 yıl önce icra edilen zanaatkar mesleklerin yeniden canlandırılması olduğunu belirten Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, “Sayın Başbakanımız Davutoğlu ve Ekonomi Bakanı Sayın Ali Babacan ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Nurettin Canikli, TESKOMB’un başkanlığındaki bir toplantıda açıkladılar. TESKOMB’un 81 ildeki yöneticileri ile Kırşehir’den de 35 kişilik bir ekip toplantıya katıldık. 5 bin kişinin katılımıyla yapılan toplantıda küçük esnaf için müjdeler verildi. Küçük esnafı ilgilendiren çok önemli konular görüşüldü. Sayın Başbakanımız esnaflara faizsiz para verileceğini açıkladı.
Kırşehir’de unutulmuş meslekler var, örneğin kalaycılık, halıcılık gibi. Buna benzer iş yapan ya da iş yapmak isteyen ve zamanında bu işi yapmış, ama bırakmış, yeniden bu işi canlandırmak isteyen esnaflarımız Halk Bankası ve Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi arıcılığıyla faizsiz kredi alacak, işyerini açacak. 50 yıl önce, 100 yıl önce yapılan işlerin yeniden canlanmasını istiyor Sayın Başbakanımız ve bu faizsiz kredinin amacı buydu. Yeniden iş açmak isteyen, unutulmuş zanaatkarlıklarda statüye giren 12 meslek alanında esnaflık yapmak isteyenler Esnaf Odası’na gelsinler. Kırşehir’imizde de unutulmuş meslekler yeniden canlansın. Ahiliğin merkezi Kırşehir’de, Ahi Evran-ı Veli’nin 32 meslekle kurduğu bu teşkilatı yeniden canlandıralım. Kırşehir esnafı ve Kırşehir halkına bunu duyuruyoruz” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .