Üniversitemizin Genel Sekreteri Küçük’ten gazetemize ziyaret

Üniversitemizin Genel Sekreteri Küçük’ten gazetemize ziyaret

25.10.2018

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük ile Üniversite’nin Basın Müşaviri Mehmet Özdemir dün gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e nezaket ziyaretinde bulundu. Gazetemiz İmtiyaz sahibi Murat Seyitgazioğlu ile Genel yayın Koordinatörü Salih Güner’le bir süre sohbet eden Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük ile Basın müşaviri Mehmet Özdemir, Ahi Evran Üniversitenin gelişim sürecini, yatırımlarını ve çalışmalarını […]

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük ile Üniversite’nin Basın Müşaviri Mehmet Özdemir dün gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e nezaket ziyaretinde bulundu.
Gazetemiz İmtiyaz sahibi Murat Seyitgazioğlu ile Genel yayın Koordinatörü Salih Güner’le bir süre sohbet eden Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük ile Basın müşaviri Mehmet Özdemir, Ahi Evran Üniversitenin gelişim sürecini, yatırımlarını ve çalışmalarını dile getirdiler.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın çalışmalarıyla ciddi bir bina sorunu yaşamadıklarını, devam eden Morfoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi inşaatlarının tamamlanma sürecinde olduğunu ifade eden Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılara yatırımların devam ettiğini, bu yatırımların tamamlanması ile birlikte üniversite olarak uzun bir süre bina sorunu yaşamayacaklarına dikkat çekti.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin çalışmalarıyla, projeleriyle ülkede önemli üniversiteler arasında yer aldığına dikkat çeken Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, önümüzdeki günlerde Spor-Toto Teşkilatı tarafından yapılacak kütüphane binasının da temelinin atılarak yapımına başlanacağı müjdesini verdi.
Hükümetin 2019 yılı bütçesinde tasarrufa gitme kararı aldığını, bu çerçeve Ahi Evran Üniversitesi’nin bazı projelerinin de gelecek yıllara kaydırılmasının söz konusu olduğunu ifade eden Küçük, “Saylın rektörümüzün geçmiş yıllarda bütçemizin büyük bir kısmını yatırımlara aktarması sonucu ihtiyaç duyduğumuz binalarımızın büyük kısmı tamamlandı. 2019 yılı bütçemizde de biraz kısıtlamalar olabilecek. Ama devam eden yatırımlarımızda ciddi bir sorun yok. Üniversite olarak tasarrufa gideceğiz ve bütçemizi en verimli şekilde kullanarak, eksikliği veya sıkıntısı duyulan hizmet ve yatırımlarımızı gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Küçük, şehir merkezindeki Eğitim Fakültesi binasının depreme dayanıklı olmaması nedeniyle boşaltıldığını, binaların bir kısmının bazı resmi kurumlara tahsis edilerek, geçici olarak değerlendirileceğini sözlerine ekledi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .