Üniversitede iş birliği protokolü imzalandı

Üniversitede iş birliği protokolü imzalandı

22.02.2019

Geçtiğimiz günlerde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne bir ziyaret gerçekleştiren Afganistan’ın Tolo-E Saadet Üniversitesi Yönetimi Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ile bir görüşme gerçekleştirdi. 20 Şubat 2019 tarihinde rektörlük makamındaki görüşmeye Tolo-E Saadet Üniversitesi Kurucusu Dr. Selahattin Burhani, Üniversite Temsilcisi Hamidullah Rızazade ve Bektaş Tufan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü […]

Geçtiğimiz günlerde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne bir ziyaret gerçekleştiren Afganistan’ın Tolo-E Saadet Üniversitesi Yönetimi Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ile bir görüşme gerçekleştirdi. 20 Şubat 2019 tarihinde rektörlük makamındaki görüşmeye Tolo-E Saadet Üniversitesi Kurucusu Dr. Selahattin Burhani, Üniversite Temsilcisi Hamidullah Rızazade ve Bektaş Tufan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Erman Akıllı katıldı.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin faaliyetlerini, yenilikçi çalışmalarını, projelerini ve ülkeye kazandırdığı değerleri yakından takip ettiklerini anlatan Tolo-E Saadet Üniversitesi Kurucusu Dr. Selahattin Burhani, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile iş birliği içinde olmak istediklerini belirtti.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile Tolo-E Saadet Üniversitesi arasında Tıp, Mühendislik-Mimarlık, İslami İlimler ve Ziraat Fakülteleri ile karşılıklı iş birliği protokolleri imzalamak istediklerini dile getiren Burhani, her iki üniversitenin de birbirinden faydalanacak birçok alanı olduğunu söyledi.
Ulusal ve uluslararası alanlarda iş birliğini önemsediklerini, çok sayıda üniversite ikili ilişkiler kurulduğunu dile getiren Rektör Karakaya, Afganistan’ın Tolo-E Saadet Üniversitesi ile iş birliği içinde olmaktan mutlu olacaklarını sözlerine ekledi.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin Tıp, Mühendislik-Mimarlık, İslami İlimler ve Ziraat Fakülteleri ile Tolo-E Saadet Üniversitesinin fakülteleri arasındaki ilişkilerin gelişerek her iki üniversitenin birbirlerinden fayda sağlayacağını kaydeden Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu ikili iş birliğinin her iki üniversiteye ve ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.
Görüşmenin devamında Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Tolo-E Saadet Üniversitesi Kurucusu Dr. Selahattin Burhani arasında karşılıklı iş birliği protokolü imzalandı. Görüşme sonunda Tolo-E Saadet Üniversitesi Kurucusu Dr. Selahattin Burhani tarafından Rektör Karakaya’ya Tolo-E Saadet Üniversitesi cübbesi giydirildi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .