Üniversite kayıtlarına son gün 23 Ağustos!

Üniversite kayıtlarına son gün 23 Ağustos!

14.08.2019

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2019-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlandı. Açıklanan sonuçlara göre aday öğrenciler Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne yoğun ilgi gösterdi. Toplamda 4 bin 295 olan kontenjanı bulunan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ni 3 bin 918 öğrenci tarafından tercih ederek, tüm birimler bazında yüzde 91,5 doluluk oranına ulaştı. […]

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2019-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlandı.
Açıklanan sonuçlara göre aday öğrenciler Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne yoğun ilgi gösterdi. Toplamda 4 bin 295 olan kontenjanı bulunan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ni 3 bin 918 öğrenci tarafından tercih ederek, tüm birimler bazında yüzde 91,5 doluluk oranına ulaştı.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin akademik birimler bazında doluluk oranlarına bakıldığında ise fakülteler bazında yüzde 87,5, yüksekokullar bazında yüzde 103, meslek yüksekokulları bazında ise yüzde 94 doluluk oranına ulaşıldı.
2019 YKS tercih sonuçlarının aday öğrencilere ve ailelerine hayırlı olmasını dileyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, yerleşme sonuçlarının Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi adına memnuniyet verici olduğunu belirtti.
Rektör Karakaya, boş kalan 377 kontenjanın ise ek yerleştirme ile çok kolay dolacağını ve ek yerleştirme sonuçlarına göre Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin bu yıl yüzde 100 doluluk oranına ulaşacağını söyledi.
Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlem süreci için son gün 23 Ağustos 2019 olduğunu söyleyen Rektör Karakaya, ‘’YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır’’ dedi.
Belirtilen son günden sonra kayıt alınamayacağının altını çizen Karakaya” Bizleri tercih eden adaylarımızı 19-23 Ağustos tarihleri arasında üniversitemize bekliyoruz. Kayıt işlemleri için özel danışmanlarımızın yer alacağı kayıt bürolarında adaylarımıza yardımcı olacağız’’ dedi.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesini tercih eden öğrencilere teşekkür eden Rektör Karakaya konuşmasını öğrencilere “İkinci yuvanıza hoş geldiniz” diyerek tamamladı. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .