Üniversite ile İŞKUR arasında protokol imzalandı

Üniversite ile İŞKUR arasında protokol imzalandı

04.12.2018

Şehrin ve üniversitenin yararına kurum ve kuruluşlarla protokoller imzalayan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi protokollerine bir yenisini daha ekledi. 29 Kasım 2018 tarihinde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi arasında Toplum Yararına Program Yüklenici Sözleşmesi imzalandı. İmzalar, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin […]

Şehrin ve üniversitenin yararına kurum ve kuruluşlarla protokoller imzalayan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi protokollerine bir yenisini daha ekledi. 29 Kasım 2018 tarihinde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi arasında Toplum Yararına Program Yüklenici Sözleşmesi imzalandı. İmzalar, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya tarafından atıldı.
Çevre temizliği ve ağaçlandırma esas alınarak imzalanan protokol, Üniversitemizin Merkez Yerleşkesi, Cacabey Yerleşkesi, Aşıkpaşa Yerleşkesi ve Davulağıl Tesislerinde uygulanacak. Toplum Yararına Protokol (TYP) kapsamında ağaçlandırma, restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, park düzenlemeleri, vadi ve dere ıslahı, erozyon engelleme çalışmaları uygulanacak.
Protokol ile ilgili açıklama yapan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, göreve geldikleri günden bu yana şehirle ve kurumlarla bütünleşik yapıya özen gösterdiklerini ve çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştirdiklerini söyledi.
Gelişim, değişim ve en iyiye ulaşma hedefiyle yoluna devam eden üniversitemizin toplum yararına çalışmalar yapmaya özen gösterdiğini anlatan Rektör Karakaya sözlerine şu şekilde devam etti:
“Toplumun her kesiminden insanımızı hayatın içine dahil ederek çevremize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. Çevreye duyarlı, yeşili önemseyen ve geleceğe temiz bir dünya bırakma amacıyla yeni bir protokole imza attık. Şehrimiz ve üniversitemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .