UMEM Kurs Yönetimi belirlendi

UMEM Kurs Yönetimi belirlendi

12.02.2015

Kırşehir’de işgücü piyasasında arz talep uyuşmazlıklarından kaynaklanan işsizliğe çözüm getirmek amacıyla Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından 2015 Yılı UMEM Kurs Yönetimi belirlendi. İlimizdeki işgücünün niteliklerini artırmak ve istihdam edilebilirliklerini daha kolay sağlayabilmek amacıyla 2015 Yılı Yıllık İşgücü Eğitim Planı hazırlanırken, “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Projesi” kapsamında düzenlenecek kurslar da Kırşehir […]

Kırşehir’de işgücü piyasasında arz talep uyuşmazlıklarından kaynaklanan işsizliğe çözüm getirmek amacıyla Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından 2015 Yılı UMEM Kurs Yönetimi belirlendi.

İlimizdeki işgücünün niteliklerini artırmak ve istihdam edilebilirliklerini daha kolay sağlayabilmek amacıyla 2015 Yılı Yıllık İşgücü Eğitim Planı hazırlanırken, “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Projesi” kapsamında düzenlenecek kurslar da Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) toplantı salonunda yapılan UMEM Kurs Yönetimi Toplantısı ile belirlendi.
Kısa adı (UMEM) olan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri’nin Kırşehir’de 2014 yılı içerisinde yaptığı faaliyetler ve 2015 yılı içerisinde neler yapılacağı ile ilgili Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda UMEM Kurs Yönetimi toplantısı yapıldı.
Toplantıya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, İŞ-KUR İl Müdürü Ömer Faruk Akyol, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri M. Murat Yıldırım, Ticaret Borası Genel Sekreteri Battal Çelik ve Kurs Yönetimi üyeleri katıldı.
Toplantıda konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ülkemizde ciddi düzeyde yaşanan işsizlik ve istihdam sorununa dikkat çekerek, UMEM gibi kalifiye eleman yetiştiren programların önemine değindi.
UMEM konusunda özel sektördeki işveren ve yatırımcıların talepleri doğrultusunda İŞKUR ile koordineli olarak kalifiye eleman hususunda yönlendirme yaptıklarını söyleyen Ekicioğlu, UMEM’in, 2015 yılı içerisinde daha kapsamlı ve daha koordineli bir şekilde çalışmasının gerekliliği ve önemine değinerek bu konuda Ticaret ve Sanayi Odası olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, ülkemizin her işi yapan değil bir tek işte uzmanlaşmış insan kaynağına ihtiyacı olduğunu söyledi.
İŞKUR İl Müdürü Ömer Faruk Akyol da, UMEM’in 2014 yılı içerisinde yaptığı ve 2015 yılında yapacağı çalışmalar hakkında bilgi vererek, 2015 yılı içerisinde daha koordineli çalışılması gerekliliğine değindi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .