ULUSAL EGEMENLİĞİN 95. YILI KUTLANIYOR

ULUSAL EGEMENLİĞİN 95. YILI KUTLANIYOR

22.04.2015

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 95. yılı bugün coşkulu etkinliklerle kutlanacak…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıldönümünü bugün kutlayacağız.

Ulusal Egemenliğin simgesi haline gelen 23 Nisan, tüm yurtta, dış temsilciliklerimizde ve KKTC’de olduğu gibi Kırşehir’de de coşku dolu etkinliklerle kutlanacak.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gelecekte imza atacağı büyük başarılar için, geleceğin büyükleri olan çocukları önceden sadece onlara özel bir bayramla ödüllendirdiği, tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve tüm insanlarının barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmak için her yıl coşkuyla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95’inci yıldönümü kutlamaları bugün gerçekleştirilecek.
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıldönümü Kırşehir’de ilk ve ortaokul düzeyinde yapılacak törenlerle kutlanacak.
Kutlamalar bugün saat 08.00’de Kale’den üç pare top atışı ile başlayacak.
Anıt Meydanı’nda saat 10.000’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulacağı kutlamalar, saat 10.30 ile 10.45 arasında Merkez İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri Vali Necati Şentürk’ün, 24 Aralık Atatürk Ortaokulu öğrencileri Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut’un, Hürriyet İlkokulu öğrencileri Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin, Prof. Dr. Erol Güngör İlkokulu öğrencileri Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı’nın makamlarını temsili olarak teslim almalarıyla sürecek.
Kırşehir halkının davetli olduğu kutlama programı, saat 11.00’de Süleyman Türkmani İlkokulu’nda yapılacak.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen Çocuk Şenliği de, saat 14.00’te Masal Parkı’nda gerçekleştirilecek.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .