Ülkenin en önemli sorunu terör

Ülkenin en önemli sorunu terör

29.08.2019

Ülkemizin dört bir köşesinde sükûnet sağlanmış, insanlar güle oynaya huzur içinde bir gün yaşıyorlar diye düşünmeyi ve yazmayı çok istiyorum, ama her nedense olmuyor. Terör ülkemizin içinde ve dışarıda her geçen gün artarak devam ediyor maalesef… Ülkeyi yöneten iktidarlar meydana gelen olaylara çözüm bulmakla görevlidirler. Ancak mevcut yetkililerimiz meydana gelen olaylar karşısında objektif çözüm ortaya […]

Ülkemizin dört bir köşesinde sükûnet sağlanmış, insanlar güle oynaya huzur içinde bir gün yaşıyorlar diye düşünmeyi ve yazmayı çok istiyorum, ama her nedense olmuyor. Terör ülkemizin içinde ve dışarıda her geçen gün artarak devam ediyor maalesef…
Ülkeyi yöneten iktidarlar meydana gelen olaylara çözüm bulmakla görevlidirler. Ancak mevcut yetkililerimiz meydana gelen olaylar karşısında objektif çözüm ortaya koyamıyorlar. Terör olayları kınanıyor, gereğini yapacağız, hesap soracağız deniliyor, ancak ortada somut bir sonuç yok, sonra da unutulup gidiyor.
Oysa meydana gelen olayların ardından sadece kınamak, yapacağız, edeceğiz demek yetmez yetmiyor da. Milletimiz gereğinin yapılmasını ve sonuç alınmasını bekliyor. Zira artık insanlar çatışmalar, silah sesleri, toprağa düşen kan ve şehit haberleri ile uyanmak istemiyor.
Doğu ve Güneydoğu bölgemizde ve sınır ötesinde karışıklıklar durulmak bilmiyor. Anadolu da halk artık huzur, güven, mutluluk ve barış ararken, her gün olaylar ve şehit haberleri ile yaşamını güvensiz, huzursuz ve mutsuz bir şekilde devam ettiriyor.
Tüm ülkede olduğu gibi Kırşehir’de de insanlar maalesef yarına umutla bakamıyorlar, zira siyasi beceriksizlik terörde, ekonomide daha da derinleşiyor.
Geçmiş hükümetler ve başbakanlar döneminde bu tür olayların meydana gelerek bir veya iki şehit haberi gelmesi halinde ortalık ayağa kalkardı, şimdilerde sanki normalmiş gibi yetkililer olayları kınıyor ve gereği yapılacakla yetiniyorlar.
Ülkemizin hem etrafı yangın yerine dönmüş hem de içeriden ateşin düştüğü yerde yangın yükseliyor. Sislenmiş ilişkiler her yeri sarmış PKK terörü bir yanda, diğer yanda FETÖ terörü durulmak, aydınlanmak bilmiyor.
Birde yıllarca FETÖ terörünün içinde bulunmuş, insan kaynağı sağlamış, mali kaynak sağlamış, genç beyinleri zehirlemiş ve ülkenin başına gelen felakete her türlü zemini hazırlamış şimdi de televizyonları kanal kanal gezip utanmadan sıkılmadan tüm bunları böbürlenerek anlatıyorlar, neymiş artık itirafçı olmuşlar. Herhalde kendilerini akıllı karşısındaki insanları aptal zannediyorlar.
Her şeye rağmen yaşamsal hayat devam ediyor edecek de, ancak yaşanılan tüm bu olayların, yitip giden canların hesabını soran da yok, hesabını veren de yok. İktidar 17 senedir iş başında ama halen yakınıyor, halen şikâyet ediyor, vahşete seyirci kalırken muhalefeti suçlamayı da ihmal etmiyor.
Oysa bu millet biliyor ki! İktidar yakınmaz, sonuç odaklı hareket eder ve gereğini yapar.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .