“Ülkemiz üzerinde hain emeller güden iç ve dış mihraklara devletimiz hiçbir zaman fırsat vermeyecektir”

“Ülkemiz üzerinde hain emeller güden iç ve dış mihraklara devletimiz hiçbir zaman fırsat vermeyecektir”

19.03.2019

Vali İbrahim Akın, Şehitlik Şeref Defterine yazdı: “Ülkemiz üzerinde hain emeller güden iç ve dış mihraklara devletimiz hiçbir zaman fırsat vermeyecektir” 18 Mart Şehitler Günü nedeniyle, Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’nde tören düzenlendi. Çelenklerin sunulması, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törene Valimiz Sayın İbrahim Akın, Milletvekilleri Mustafa Kendirli […]

Vali İbrahim Akın, Şehitlik Şeref Defterine yazdı:

“Ülkemiz üzerinde hain emeller güden iç ve dış mihraklara devletimiz hiçbir zaman fırsat vermeyecektir”

18 Mart Şehitler Günü nedeniyle, Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’nde tören düzenlendi.
Çelenklerin sunulması, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törene Valimiz Sayın İbrahim Akın, Milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Metin İlhan, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Ağır Ceza Reisi Hüseyin Sabuncuoğlu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Şehit ve Gazi Dernekleri Başkanları ile üyeleri, il yöneticileri, sivil toplum kuruluşu başkanları, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Lisesi Tarih Öğretmeni Recai Yağmur’un Günün Anlam ve Önemine dair yaptığı konuşmanın ardından, Vali İbrahim Akın, Şehitlik Şeref Defterini imzaladı.
Vali İbrahim Akın’ın Şehitlik Şeref Defteri’ne yazdığı yazısında şunları ifade etti:
“Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde ve Şehitler Gününde canlarını bu vatan için feda eden tüm şehitlerimizi bir kere daha saygı ve rahmetle anıyoruz.
“Aziz Şehitlerimiz, sizler, kutsal vatan topraklarımız için en değerli varlığınız olan canınızı hiçe sayarak şehitlik mertebesine ulaşan emsalsiz kahramanlarsınız. Bu topraklar üzerinde özgürce yaşayabiliyor, geleceğimize umutla bakabiliyorsak bunlar sizlerin fedakârlığı sayesindedir. Cumhuriyetimizin kuruluşu, vatanımızın müdafaası, milletimizin huzur ve güvenliği için gösterdiğiniz bu eşsiz kahramanlık birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi, ülkemizin her alanda yükselmesi ve her türlü tehditten korunması noktasında bizlere ilham kaynağı olmaktadır.
“Her köşesi ayrı bir değer olan ülkemiz üzerinde hain emeller güden iç ve dış mihraklara devletimiz hiçbir zaman fırsat vermeyecektir.
“Kahraman güvenlik güçlerimiz ve aziz milletimiz tek yürek halinde her türlü bölücü ve yıkıcı faaliyetlere karşı mücadelesini sonuna kadar sürdürecek, ülkemiz gelişmiş, güçlü ve müreffeh bir devlet olma hedefine durmaksızın devam edecektir. Aziz şehitlerimiz, vatan size minnettardır. Ruhunuz şad olsun!”
Buradaki tören, Kuran-ı Kerim tilaveti, şehitlerimizin ruhuna İl Müftüsü Mehmet Yaman tarafından dua okunması ve Vali Akın ile diğer protokol tarafından şehit mezarlarının ziyaret edilerek kabirlere karanfil bırakılması ile sona erdi.
Şehitlikteki törenin ardından, Vali İbrahim Akın ve beraberindekiler, Cacabey Meydanındaki “Bayrakla Birleşenler Fotoğraf Sergisi”ni gezdiler.
Vali İbrahim Akın sergi ziyaretinin ardından, Çanakkale Zaferinin 104. Yılı münasebetiyle Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi’nce hazırlanan anma programına katıldı. Öğrenciler tarafından sunulan oratoryo, canlandırmalar ve okunan şiir ile türküler konuklara duygulara anlar yaşattı.
18 Mart Şehitler Günü’nde Vali İbrahim Akın, daha sonra beraberindeki protokol ile birlikte şehit ailelerini ziyaret ettiler. Bu kapsamda, P.Komd.Er Eray Tekten ile Şehit Polis Memuru Hayrettin Yılmaz’ın baba ocakları ziyaret edilerek ailelere başsağlığı dilendi.
18 Mart Şehitleri Anma Günü Programı, ilimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle devam ediyor. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .