Ülkem Nereye?

Ülkem Nereye?

20.10.2016

Dağlarda, ovalarda, vardiyalarda, hudutlarda kan, kurşun sesleri, palet gıcırtıları… Göçe ve yurtsuzluğa koşan insan kalabalıkları. Barut kokusu ve bomba lavları yayılırken bulutların gökyüzüne, yeryüzünü yoran bebek ağlamaları, anne iniltileri, babaların derin sessizliği düşüyor ömrümüze. Kanlı tarih Kürt sorununu bıraktı bize. O üç maymun ülkenin sermaye iştahını bıraktı; ABD’nin, İngiltere’nin, Rusya’nın… Sınırlarımızda oynaşan tehlike, aslında hep […]

Dağlarda, ovalarda, vardiyalarda, hudutlarda kan, kurşun sesleri, palet gıcırtıları… Göçe ve yurtsuzluğa koşan insan kalabalıkları. Barut kokusu ve bomba lavları yayılırken bulutların gökyüzüne, yeryüzünü yoran bebek ağlamaları, anne iniltileri, babaların derin sessizliği düşüyor ömrümüze.

Kanlı tarih Kürt sorununu bıraktı bize. O üç maymun ülkenin sermaye iştahını bıraktı; ABD’nin, İngiltere’nin, Rusya’nın… Sınırlarımızda oynaşan tehlike, aslında hep Türkiye’nin çökertilmesi üzerine… Musul, en haklı gerçeğimiz, Musul kendini arıyor, Musul uyuyan bir tarihi yeniden ayağa kaldırıyor.

PKK, PYD, IŞİD kuşatmaları altında, bir Amerikan tasarısı adeta yeniden vahşileşiyor. Amerika’nın tetiklemek istediği mezhep çatışmaları, toprak kavgaları ve bölgesel oyunların tuzağına düşmüş Suriye ve Irak paralelinde, Türkiye nasıl içe çekilir, İran nasıl sarsılırın oyunları derdin derin düşünülüyor?
Türkiye, sınırlarında bir kaos, bir savaş söz konusu iken sessiz kalınabilir mi? Musul’dan Türkiye koridorlarına doğru çizilmek istenen PKK ve koridorlarının önüne geçilmeli mi? Özellikle bu bölgelerde yaratılmak istenen mezhep çatışmalarına karşı göz yumulmalı mı? Türkiye’nin tüm dış işleri savunması bu soruların altında yatıyor.
Türkiye dışarıdan içeriye doğru da bu tehlikenin sızıntılarını yaşıyor. Zaman zaman metropollerde meydana gelen tuzaklı patlamalar, silahlı sadırılar, dağlarda bitmek tükenmek bilmeyen terör olayları ve Kırşehir’de de devam eden FETÖ ile mücadele… Ülkenin bunlarla birlikte mücadele verdiği ekonomik, işsizlik, sosyal sorunlar gibi toplumsal makaslarını hiç saymak istemiyorum.
Böyle bir kuşatmanın içinde Türkiye ne yapmalı? Nerede durmalı? Niçin Türkiye?
Bu soruları ışıklı medya plazalarının o satılmışlık kokan stüdyolarında daha çok yalaka aktörler cevaplıyor. Ülkenin bu iç ve dış savaş gelişmelerinde iktidar kaynaklı kabahat ve eksiklerine rağmen, yalaka medya tayfaları, bu kargaşayı tanımlarken, bir yandan da iktidardan makas alıyor.
FETÖ’nün kuşatma tasarılarını bilmiyor muydunuz?
PKK’nın yıllardır bu ülkede kan akıtacağını bilmiyor muydunuz?
Doğu sınırlarında Amerika’nın şiddetli bir mezhep çatışmasına yol açmak istediğini, terör örgütlerine levazım yardımı yaptığını, açtıkları terör koridorlarıyla Türkiye’yi tehlikeye sokmak istediklerini bilmiyor muydunuz?
Irak ve Suriye kargaşasının yine bir Amerikan politikasının sonucu olduğunu bilmiyor muydunuz?
Biliyordunuz!.. O halde haklı olan o dönek yazıcılar ve bilinenlere göz yuman iktidar değil, haklı olan gerçek tarihtir.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .