Ulaşım Master Planı hayata geçiyor…

Ulaşım Master Planı hayata geçiyor…

06.02.2015

Belediye Meclis üyeleri, ulaşım Master Planı için 30 adet otobüs alımı yapılmasına karar verdi… KIRŞEHİR Belediye Meclisi, aylık olağan toplantısını yaptı. Toplantıda Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin şehir içi toplu taşıma sorununa ve dolayısıyla trafik sorununa çözüm getirmesi amacıyla uygulanacak olan Ulaşım Master Planı kapsamında 30 adet otobüs alımı için karar alındı. Belediye Meclis üyeleri, […]

Belediye Meclis üyeleri, ulaşım Master Planı için 30 adet otobüs alımı yapılmasına karar verdi…

KIRŞEHİR Belediye Meclisi, aylık olağan toplantısını yaptı.
Toplantıda Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin şehir içi toplu taşıma sorununa ve dolayısıyla trafik sorununa çözüm getirmesi amacıyla uygulanacak olan Ulaşım Master Planı kapsamında 30 adet otobüs alımı için karar alındı.
Belediye Meclis üyeleri, 5 Şubat Perşembe günü Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin başkanlığında bir araya geldi.
Belediye Meclis toplantı salonunda saat 14.00’te toplanan Belediye Meclisi’nde on beş gündem maddesi görüşüldü.

BLD.MEC. TOP._ copy
Açılış ve yoklamanın ardından 08.01.2015 tarihli Ocak ayı Meclis kararlarının okunmasıyla başlayan toplantıda, İmar Komisyonu raporu ile İmar Komisyonu’na havale edilecek talepler görüşüldü.
Yangın tehlikesine maruz kalabilecek riskli bölgelerin belirlenerek, “Güzler Sulama Parkı ve Evcil Hayvanlar Barınağı Yapım İşi”nde kullanılmak üzere kredi alımı için Belediye Başkan Yardımcısı Halil Tan’a yetki verilmesinin oy birliği kabul edildiği Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısında, Kırşehir Belediyesi’nce yürütülecek çalışmalar için kredi kullanımına ilişkin kararlar alındı.

Kırşehir’e “Asri Mezarlık” yapım İşi, “Kalehöyük Çevre Düzenlemesi ve Kazıevi Projesi” yapım işi, “kilitli Beton Parke Taşı ile Sert Zemin Kaplaması” yapım işi, “Şehir İçi Minibüs Terminali” yapım işi, “Ulaşım Master Planı kapsamında 30 adet otobüs mal alım işi”, “Otogar binası ek garaj yapımı ve istinat duvarları” yapım işinde kullanılmak üzere kredi alımı için Belediye Başkan Yardımcısı Halil Tan’a yetki verilmesi kararı alındı.

Kırşehir Belediyesi’ne çöp arabası alımı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na hibe başvurusu yapılmasına yönelik olarak da oybirliğiyle kararın alındığı Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısı, gündem dışı olarak sunulan Kentsel Tasarım, Mimari, Estetik Komisyonu Çalışma Esas ve Usullerine İlişkin Yönetmelik ile ilgili konunun görüşülmesi ile sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .