Uğur Öztürk merkeze alındı

Uğur Öztürk merkeze alındı

23.08.2017

30 Aralık 2005 tarihinde Kırşehir Valiliği Özel Kalem Müdürü görevine atanan ve bu görevini 10 Haziran 2009 tarihine kadar sürdüren, Vali Lütfullah Bilgin ile yaklaşık 3 yıl çalıştıktan sonra Giresun Emniyet Müdürlüğü atanan Uğur Öztürk, son emniyet müdürleri kararnamesi ile merkeze alındı. 1963 Yozgat Sorgun doğumlu olan Uğur Öztürk, 1989 yılında Polis Akademisinden mezun olduktan […]

30 Aralık 2005 tarihinde Kırşehir Valiliği Özel Kalem Müdürü görevine atanan ve bu görevini 10 Haziran 2009 tarihine kadar sürdüren, Vali Lütfullah Bilgin ile yaklaşık 3 yıl çalıştıktan sonra Giresun Emniyet Müdürlüğü atanan Uğur Öztürk, son emniyet müdürleri kararnamesi ile merkeze alındı.
1963 Yozgat Sorgun doğumlu olan Uğur Öztürk, 1989 yılında Polis Akademisinden mezun olduktan sonra s ırasıyla Manisa, Elazığ, Sivas, Gaziantep, Kırşehir ve Balıkesir’de değişik birimlerde görev yapmıştı. 14.03.2014 tarih ve 2014/234 sayılı kararname ile Giresun İl Emniyet Müdürü olan Uğur Öztürk, başarılı çalışmaları ve halkla bütünleşmesi ile son yıllarda en başarılı Emniyet Müdürü profili çizen Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk’ün Polis Başmüfettişliği görevine getirilmesi Giresunluları üzdü.
Yaklaşık üç buçuk yıldır Giresun’da görev yapan ve bu süre zarfında babacan tavırlarıyla Giresun’da 7’den 70’e herkesin gönlünde taht kuran Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk terfi bekliyordu ama merkeze çekildi, yeni emniyet müdürü ise Fahri Aktaş oldu.
Merkeze alınan Uğur Öztürk, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada, kendisine verilen her görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştığını belirterek “Ben Kırşehir’de üç yıl görev yaptım. Kırşehir’de yakın dost ve arkadaşlarım oldu. Kırşehir’de sevdiğim ve unutamayacağım illerden birisidir. Kırşehir’den ayrıldıktan sonra da Giresun’da da 3,5 yıl Emniyet Müdürlüğü yaptım. Elimden gelen büktün imkanları ile hizmet etmeye çalıştım. Yeni atanan arkadaşıma başarılar diliyorum” dedi.
22 İLİN EMNİYET MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ
Emniyet müdürleri kararnamesiyle de 3 Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ile 22 İl Emniyet Müdürünün görev yerlerinde değişiklik yapıldı. 10 İl Emniyet Müdürü Polis Başmüfettişi olarak merkeze alınırken, 4 il emniyet müdürü merkez teşkilatındaki birimlerde görevlendirildi. Öte yandan 8 ilin emniyet müdürünün yerleri de değişti. Kararnameyle, 10 il emniyet müdürü ilk defa göreve atanırken, 4 il emniyet müdürü merkezdeki birim amirlerinden atandı.
Kararnameye göre, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Servet Yılmaz, Ankara Emniyet Müdürü olarak atanırken, Gaziantep Emniyet Müdürü Erhan Gülveren ise Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akdeniz ise merkez emrine alındı.
Adana Emniyet Müdürlüğüne Bursa Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Aksaray Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Ali Karabağ, Bartın Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Ogün Vural, Bitlis Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Yaman Ağırlar getirildi.
Güvenlik Daire Başkanı Arif Çankal Burdur Emniyet Müdürü olurken, Edirne Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan Bolu Emniyet Müdürü, Adana Emniyet Müdürü Osman Ak Bursa Emniyet Müdürü, Rize Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy Çankırı Emniyet Müdürü, Niğde Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt Edirne Emniyet Müdürü, Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman Gaziantep Emniyet Müdürü olarak atandı. Giresun Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Fahri Aktaş, Gümüşhane Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Ömer Faruk Karataş, Iğdır Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Melih Ekici, Karaman Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Fikret Bayraktar, Kars Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Ümit Bitirik, Niğde Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Salim Cebeloğlu, Rize Emniyet Müdürlüğüne de Altuğ Verdi getirildi.
Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Mehmet Erduğan Ordu Emniyet Müdürü, Bitlis Emniyet Müdürü Fatih Kaya Sakarya Emniyet Müdürü, Iğdır Emniyet Müdürü Orhan Çevik ise Trabzon Emniyet Müdürlüğü görevine atanırken, Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Başkanı Kenan Aydoğan Sivas Emniyet Müdürü oldu.
Kararnameyle, Aksaray Emniyet Müdürü Selami Hüner, Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, Bartın Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, Bolu Emniyet Müdürü İbrahim Özel, Burdur Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Çankırı Emniyet Müdürü Fikri Yalman, Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Gümüşhane Emniyet Müdürü Orhan Kar, Karaman Emniyet Müdürü Levent Tutuk, Ordu Emniyet Müdürü Suat Çelik, Sakarya Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, Sivas Emniyet Müdürü Turan Aksoy ve Trabzon Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan ise Polis Başmüfettişliğine getirildi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .