“Uğur Mumcu’yu rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz”

“Uğur Mumcu’yu rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz”

22.01.2019

Milletvekili Metin İlhan: “Uğur Mumcu’yu rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, 24 Ocak 1993’te hunharca katledilen Kırşehir doğumlu gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun vefatının 26. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Milletvekili Metin İlhan, Uğur Mumcu’yu rahmet, minnet ve şükranla andıklarını belirten mesajında şunları söyledi: “24 Ocak 1993’te Ankara’da evinin önünde arabasına konulan bombanın patlaması […]

Milletvekili Metin İlhan: “Uğur Mumcu’yu rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz”

CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, 24 Ocak 1993’te hunharca katledilen Kırşehir doğumlu gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun vefatının 26. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Milletvekili Metin İlhan, Uğur Mumcu’yu rahmet, minnet ve şükranla andıklarını belirten mesajında şunları söyledi:
“24 Ocak 1993’te Ankara’da evinin önünde arabasına konulan bombanın patlaması sonucu suikasta kurban giden gazeteci, araştırmacı ve yazar Uğur Mumcu’yu ölümünün 26. yıldönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.
“Basın, bir ülkenin doğruları ve gerçekleri görmesi, hafızalardan yok edilmeye çalışılan olayları, yaşanan ve yaşatılan acıları unutmaması için önemlidir ve bu bağlamda gazeteciler de halkın sesi olmaktadır.
“Bugün yaşananlara bakıldığında, basın özgürlüğünün yok sayılarak; yansız, tarafsız, gerçek ve doğru haber için emek veren, halkın sesi olan gazetecilerin sindirme, yıldırma politikalarıyla baskı altına alındığını, haksız yargılama ve saldırılarla itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını hep birlikte görmekteyiz.
“Güç odakları tarafından, geçmiş yıllarda gerçeği ve doğru olanı yansıtmak isteyen araştırmacı, gazeteci ve yazarlar suikastlarla katledilirken; bugün haksız yargılamalarla karşı karşıya kalarak susturulmak için farklı şekilde hedef gösterilmektedirler.
“Uğur Mumcu’nun ölümünün ardından uzun yıllar geçmesine rağmen suikastı planlayan ve azmettirenlerin açığa çıkarılamaması bir demokrasi ayıbıdır. Basın özgürlüğünün bulunmadığı ülkelerden biri haline gelen Türkiye’de her geçen gün Uğur Mumcu gibi araştırmacı, gazeteci ve yazarların ne denli önemli, kıymetli olduğu ve onlara olan ihtiyacın günden güne arttığı aşikar olmaktadır.
“Toplumun gerçekleri öğrenme ve doğru haberi alma hakkına saygı duyulmasını, tüm gazetecilerin mesleklerini yapmalarına engel olan durumların ortadan kaldırılmasını temenni ediyor, bu duygu ve düşüncelerle Uğur Mumcu’yu suikasta kurban edilişinin yıldönümünde bir kez daha saygı, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .